برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

گوگل به سوءاستفاده احتمالی از یوتوب برای آموزش هوش مصنوعی OpenAI رسیدگی می‌کند

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
گوگل به سوءاستفاده احتمالی از یوتوب برای آموزش هوش مصنوعی OpenAI رسیدگی می‌کند

دیجیاتو/ پیش‌تر این احتمال مطرح شده بود که در آموزش مدل هوش مصنوعی Sora از ویدیوهای یوتوب استفاده شده است.

مدیرعامل گوگل می‌گوید به سوءاستفاده‌های احتمالی از داده‌های یوتوب برای توسعه مدل هوش مصنوعی OpenAI رسیدگی و آن‌ها را حل‌وفصل می‌کند.

«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل می‌گوید اگر این شرکت تشخیص دهد که استارتاپ تحت حمایت مایکروسافت برای آموزش مدل هوش مصنوعی تولید ویدیو Sora، به محتوای یوتوب متکی است و از داده‌های این پلتفرم سوءاستفاده می‌کند، به این موضوع رسیدگی کرده و مشکلات را با OpenAI حل‌وفصل می‌کند.

ساندار پیچای در مصاحبه‌ای به CNBC و در پاسخ به این سؤال که آیا این شرکت ممکن است اقدامات قانونی را علیه OpenAI دنبال کند، گفت: «فکر می‌کنم این سؤالی است که آن‌ها باید پاسخ دهند.» 

گوگل روز گذشته در جریان کنفرانس توسعه دهندگان I/O، مدل هوش مصنوعی ویدیوساز Veo را معرفی کرد. حالا ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل می‌گوید اگر تشخیص بدهد که OpenAI از محتوای یوتوب سوءاستفاده می‌کند، به موضوع رسیدگی و آن را حل می‌کند.

ساندار پیچای به سوءاستفاده احتمالی از داده‌های یوتوب توسط OpenAI رسیدگی می‌کند
براساس برخی دیدگاه‌ها، شرکت OpenAI با کمک محتوای یوتوب، هوش مصنوعی خود را آموزش می‌دهد و به داده‌های یوتوب متکی است. در ماه مارس، «میرا موراتی»، مدیر فناوری OpenAI به وال استریت ژورنال گفت مطمئن نیست از ویدیوهای یوتوب برای آموزش مدل هوش مصنوعی Sora استفاده شده است یا خیر. همین صحبت باعث شد توجه‌ها به سوءاستفاده احتمالی از محتواهای یوتوب جلب شود.

موراتی در آن مقطع زمانی گفت OpenAI از داده‌های در دسترس عموم و داده‌های دارای مجوز استفاده کرده است. نیویورک تایمز بعداً گزارش داد که OpenAI بیش از یک میلیون ساعت از ویدیوهای یوتوب را مورد استفاده قرار داده است.

حالا مدیرعامل گوگل در پاسخ به این سؤال که اگر OpenAI از محتوای یوتوب در جهت منافع خود استفاده کند، چه رویکردی را در پیش می‌گیرد، پاسخ داد که به موضوع رسیدگی می‌کند. ساندار پیچای جزئیات خاصی در این زمینه ارائه نکرد.

پیچای می‌گوید گوگل شرایط خدمات واضحی دارد و فقط مطمئن می‌شود که این شرایط اجرا می‌شود یا خیر. همچنین پیچای اضافه کرد که گوگل فرایندهایی را در اختیار دارد تا بفهمد آیا OpenAI از قوانین پیروی می کند یا خیر. تاکنون برخی رسانه‌ها، گزارش‌هایی از OpenAI منتشر کرده و در آن به موضوع نقض قانون کپی‌رایت و سوءاستفاده از داده‌های آموزشی اشاره کرده‌اند.


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره