نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
موبایل و بازی

مایکروسافت زمان عرضه قابلیت هوش مصنوعی Recall را به تعویق انداخت

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
مایکروسافت زمان عرضه قابلیت هوش مصنوعی Recall را به تعویق انداخت

دیجیاتو/ مایکروسافت قصد دارد قابلیت بحث‌برانگیز خود را بیشتر با جامعه Windows Insider آزمایش کند.

مایکروسافت هفته آینده رایانه‌های شخصی «Copilot+PC» جدید را بدون قابلیت بحث‌برانگیز Recall عرضه می‌کند. همان‌طور که احتمالاً بدانید، این قابلیت مایکروسافت از تمام اتفاقات رایانه شما اسکرین‌شات می‌گیرد. غول ردموندی می‌گوید که قصد دارد پیش از ارائه‌ عمومی قابلیت Recall آن را با آزمایش‌کنندگان ویندوز اینسایدر تست کند.

مایکروسافت در وبلاگ خود توضیح می‌دهد:

«ما درحال تنظیم مدل انتشار Recall هستیم تا از تخصص جامعه Windows Insider برای اطمینان از اینکه تجربه آن مطابق با استانداردهای ما در زمینه کیفیت و امنیت است، استفاده کنیم. زمانی که نسخه پیش‌نمایش Recall در دسترس برنامه Windows Insider قرار گرفت، یک پست وبلاگ در مورد نحوه دریافت آن منتشر خواهیم کرد.»
باوجوداین، خریداران رایانه‌های شخصی کوپایلوت پلاس در ابتدا حتی از طریق Windows Insiders نیز به قابلیت Recall دسترسی نخواهند داشت.

قابلیت Recall؛ از نگرانی‌ها تا تعهدات مایکروسافت
مایکروسافت قابلیت هوش مصنوعی Recall را ماه گذشته معرفی کرد، اما از آن زمان برخی طرفداران حریم خصوصی و کارشناسان امنیتی هشدار داده‌اند که این قابلیت می‌تواند برای امنیت سایبری یک «فاجعه» به همراه داشته باشد. دیده‌بان داده بریتانیا چند روز پس از معرفی این قا‌بلیت گفته بود که Recal‌l مایکروسافت را از نظر حریم خصوصی بررسی می‌کند.

مایکروسافت هفته گذشته متعهد شد که سه به‌روزرسانی بزرگ برای Recall ارائه کند، ازجمله ایجاد یک تجربه هوش مصنوعی اختیاری برای کاربران به‌جای یک تجربه پیش‌فرض، رمزگذاری پایگاه‌داده و احراز هویت از طریق Windows Hello.

Recall از مدل‌های هوش مصنوعی تعبیه‌شده در ویندوز 11 استفاده می‌کند تا از هر چیزی که در رایانه خود می‌بینید یا هر کاری که انجام می‌دهید اسکرین‌شات بگیرد. سپس به شما در زمینه جستجو و بازیابی کارهایی که انجام داده‌اید کمک می‌کند. مایکروسافت ادعاکرده همه چیز در Recall طوری طراحی شده است که تمام اطلاعات روی دستگاه باقی بماند، بنابراین هیچ داده‌ای برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی مایکروسافت استفاده نمی‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر