نماد آخرین خبر

اپل بازی شطرنج مک را پس از 12 سال به‌روز کرد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
اپل بازی شطرنج مک را پس از 12 سال به‌روز کرد

دیجیاتو/ این آپدیت در مک اواس سکویا برای علاقه‌مندان به بازی شطرنج جذاب خواهد بود.

اپل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود از تعهد به هوش مصنوعی مولد خبر داد و تمرکزش را روی معرفی قابلیت‌های iOS 18 قرار داد اما طبق معمول بسیاری از تغییرات جدید سایر سیستم‌عامل‌های این شرکت معرفی نشد. حالا عده‌ای از کاربران از تغییرات مک اواس جدید خبر داده‌اند و جالب آنکه یکی از این تغییرات مربوط به نسخه جدید بازی شطرنج یا Chess است.

به گزارش 9to5Mac، در کنار ویژگی Mirroring آیفون و ویژگی‌های هوش مصنوعی Safari، کاربران اولین بتای macOS 15 می‌گویند در این نسخه به‌روزرسانی جدیدی برای بازی شطرنج اپل مشاهده کرده‌اند. این بازی از سال 2012 هیچ آپدیت و بهبود خاصی دریافت نکرده بود.

اپل آخرین‌ بار بازی شطرنج خودش را دوازده سال پیش به‌روز کرده بود، زمانی که هنوز نسخه‌های سیستم‌عامل مک را به نام گربه‌های بزرگ معرفی می‌کرد. با OS X Mountain Lion، اپل پشتیبانی از Game Center را همراه پس‌زمینه براق و برخی موارد اضافه کوچک دیگر به بازی Chess اضافه کرد.

سال بعد از آن، اپل گفت استفاده از نام گربه‌سانان برای سیستم‌عامل کامپیوترهای مک تمام شده است و شروع به استفاده از نام مکان‌های «الهام‌بخش» در کالیفرنیا برای نام‌گذاری به‌روزرسانی‌های مک کرد. پس‌ازآن، اپل بازی شطرنج را به همان صورت نگه داشت و تاکنون به به‌روزرسانی آن توجهی نکرده بود.

ویژگی‌های آپدیت اپل برای بازی شطرنج مک
آخرین نسخه Chess for Mac مهره‌های براق‌تر و واقعی‌تر همچنین پس‌زمینه‌ای بافت‌دار دارد. بااین‌حال، نسخه جدید این بازی تم‌های کمتری دارد. در این به‌روزرسانی تم چمن حذف شده است. البته از نظر فنی ممکن است اپل تغییرات دیگری را قبل از خروج macOS Sequoia از نسخه بتا و انتشار گسترده‌تر برای این بازی در نظر بگیرد.

اگر مک دارید و به بازی شطرنج علاقه‌مندید، احتمالاً این بازی به‌روزشده برایتان سرگرم‌کننده باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر