نماد آخرین خبر

گوگل از قابلیت‌های هوش مصنوعی جمینای برای دانش‌آموزان رونمایی کرد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
گوگل از قابلیت‌های هوش مصنوعی جمینای برای دانش‌آموزان رونمایی کرد

دیجیاتو/ گوگل حالا رسماً از اکانت‌های آموزشی برای جمینای پشتیبانی می‌کند. این شرکت از ویژگی‌های جدید کروم و ChromeOS نیز پرده برداشت.

گوگل در کنفرانس ISTE 2024 از جدیدترین قابلیت‌های جمینای برای دانش‌آموزان مدارس و یک ویژگی جدید برای کروم پرده برداشت. چت‌بات هوش مصنوعی این شرکت قرار است در ماه‌های آینده با پشتیبانی از حساب‌های آموزشی در دسترس قرار بگیرد. این چت‌بات در بیش از 100 کشور به زبان انگلیسی عرضه خواهد شد.

پشتیبانی رسمی گوگل جمینای از حساب‌های آموزشی دانش‌آموزان
گوگل همین حالا هم به نوجوانان اجازه می‌دهد با حساب‌های کاربری شخصی از جمینای استفاده کنند اما اکنون امکان استفاده از این چت‌بات هوش مصنوعی با حساب‌های آموزشی فراهم می‌شود. این سرویس به کاربران کمک می‌کند از حفاظت‌های مضاعف برای حساب‌هایش بهره ببرند. این شرکت پیش‌تر گفته بود داده‌های به‌دست‌آمده از حساب‌های آموزشی را بررسی نمی‌کند. این داده‌ها برای آموزش به مدل‌های هوش مصنوعی نیز ارائه نمی‌شوند و با دیگر کاربران یا مؤسسات در میان گذاشته نمی‌شود.


سرویس Google Classroom درحال آموزش جمینای است تا در برنامه‌نویسی دروس و آموزش محتواها به مدرسان کمک کند. قابلیت Read Along نیز به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد با پشتیبانی آنی مهارت‌های خواندن خود را بهبود ببخشند. این قابلیت ابتدا به زبان انگلیسی بعد با پشتیبانی از سایر زبان‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

پنل جانبی Reading Mode نسخه دسکتاپ مرورگر کروم به ویژگی Read Along مجهز می‌شود تا امکان خواندن محتوا با چندین صدا با سرعت‌های مختلف فراهم شود. با این ویژگی می‌توانید خواندن را در میانه کار متوقف و دوباره پخش کنید یا از نرم‌افزار بخواهید به خط بعدی یا قبلی برود.

اپلیکیشن Files در ChromeOS شامل برچسب‌های تصویریِ است تا به کسانی که به ابزارهای مخصوص خواندن صفحه نیاز دارند، کمک کند تصاویر بدون برچسب را در کروم ببینند. همچنین گوگل می‌گوید در دنباله سال جاری میلادی قابلیت کنترل کروم اواس با حالات چهره و حرکات سر را فراهم می‌کند.

علاوه‌براین، غول ماونتین ویو نسخه‌ای از سرویس Google Vids را بدون قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد از طریق Workspace for Education Plus در دسترس دانش‌آموزان و معلمان قرار می‌دهد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

پس از این بخوانید

پس از این بخوانید

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر