نماد آخرین خبر

نسل بعدی Xbox ممکن است یک پلتفرم کاملا دیجیتالی باشد

منبع
گيم فا
بروزرسانی
نسل بعدی Xbox ممکن است یک پلتفرم کاملا دیجیتالی باشد

گیم فا/ کارشناسان این حوزه معتقدند مایکروسافت قصد دارد کنسول نسل بعدی Xbox را بدون قابلیت پشتیبانی از دیسک عرضه کند.
  
صنعت بازی‌های ویدیویی به تدریج در حال دور شدن از فروش فیزیکی بازی‌ها است. با کاهش قابل توجه میزان فروش نسخه‌های فیزیکی و افزایش روز افزون محبوبیت خرید دیجیتالی، به نظر می‌رسد فرمت دیجیتال به استاندارد جدید این صنعت تبدیل شده است.

همانطور که پیش‌تر شاهد بودیم، Xbox هم‌اکنون پیشرو در سوق دادن کاربران به سمت خرید دیجیتالی است و بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که نسل بعدی کنسول‌های مایکروسافت کاملا دیجیتال باشد. نشانه‌هایی از این تغییر را می‌توان در برخی عناوین مهم که به‌طور کامل عرضه‌ی فیزیکی را کنار گذاشتند نیز مشاهده کرد. بازی‌هایی مانند Senua’s Saga: Hellblade II و Alan Wake II نمونه‌هایی از این دست هستند.

مایکروسافت همچنین با تعطیلی بخش قابل توجه‌ای از تیم داخلی خود، که مسئول عرضه‌ی فیزیکی بازی‌ها بود، تغییرات بزرگی را در این زمینه اعمال کرده است.

مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، یکی از افراد سرشناس حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، بر این باور است که نسل بعدی Xbox کاملا دیجیتال خواهد بود و پلی استیشن نیز به احتمال زیاد از این رویه پیروی خواهد کرد.

با این حال، او معتقد است که نینتندو همچنان از فروش فیزیکی بازی‌ها پشتیبانی می‌کند، اما در نهایت به عرضه‌ی صرفا دیجیتال بازی‌های خود روی خواهد آورد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره