نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موبایل و بازی

اختلال گسترده در اینترنت کشور

منبع
زوميت
بروزرسانی
اختلال گسترده در اینترنت کشور

زومیت/ اختلال در دیتاسنترهای کشور از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز (چهارشنبه) آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.
 
همزمان با گلایه کاربران شبکه‌های اجتماعی از کندی اینترنت، داده‌های رادار آروان نشان می‌دهد اختلال در دیتاسنترهای کشور از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه آغاز شده است. شرکت ارتباطات زیرساخت هم این موضوع را تأیید کرده و از افت شبکه ارتباطی کشور خبر داده است.

در همین مورد، محمد مظفری، کارشناس شبکه در اکس نوشته است:‌ «از حدود ساعت ۱۴:۳۰ اختلال گسترده در اینترنت کشور رخ داده است. وجود اختلال همزمان در سرویس‌دهنده‌های مختلف نشان می‌دهد که اشکال در سرویس شرکت ارتباطات زیرساخت وجود دارد.»


داده‌های رادار آروان از اختلال اینترنت در دیتاسنترهای کشور در روز ۲۰ تیر ۱۴۰۳

سیدمحمد فتحی‌لو، هم‌بنیان‌گذار الوفود و مهندس نرم‌افزار هم با تأیید این موضوع از ادامه اختلالات اینترنت خبر داده است.

در همین حال مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پستی در شبکه اجتماعی ویراستی بروز اختلال در اینترنت کشور را تأیید کرده و در توضیح دلیل «افت شبکه ارتباطی» نوشت:

با وجود قطعی حدود ۴۰ درصد از ظرفیت ورودی اینترنت بین‌الملل در خاک کشور همسایه، با تمهیدات شرکت ارتباطات زیرساخت در توزیع ترافیک اینترنت بین‌الملل از سایر مسیرها، تنها کمتر از نیمی از این افت در شبکه ارتباطی کشور دیده می‌شود که به‌زودی برطرف خواهد شد.- محمد جعفرپور، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت
 
کاربران با اشاره به اینکه اختلالات در آستانه تحویل مدیریت کشور به دولت چهاردهم رخ داده ‌است، می‌گویند این وضعیت از روزهای پیش از انتخابات شروع شده است. ایجاد اختلال در وی‌پی‌ان‌ها و کاهش ترافیک در دو هفته‌ی گذشته سبب شده که میزان سفارش فروشگاه‌های مجازی فعال در بستر اینستاگرام تا ۲۵ درصد، ترافیک فروشگاه‌های اینستاگرامی تا ۴۰ درصد و تراکنش‌های پرداخت‌یارها حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

یافته‌های سومین گزارش کیفیت اینترنت ایران که به‌تازگی منتشر شده می‌گوید تداوم سیاست‌های محدودکننده داخلی و تحریم‌های یک‌جانبه خارجی منجر به این شده که اینترنت کشور با سه گزاره «پراختلال» و «محدود» و «کند» توصیف شود و کیفیت اینترنت ایران در پایین‌ترین رتبه‌های جهانی قرار بگیرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره