نماد آخرین خبر

«نیکلاس کیج» از سرقت بدن و چهره‌اش توسط هوش مصنوعی می‌ترسد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
«نیکلاس کیج» از سرقت بدن و چهره‌اش توسط هوش مصنوعی می‌ترسد

دیجیاتو/ کیج می‌گوید دوست ندارد که پس از مرگ، با بدن و چهره او هیچ کاری بکنند.

«نیکلاس کیج» به لیست درحال رشد منتقدان هوش مصنوعی در هالیوود پیوسته است. این ستاره 60 ساله باوجوداینکه برای برخی پروژه‌ها اسکن دیجیتالی خودش را ارائه کرده، همچنان نگران است با کمک هوش مصنوعی نسخه دیجیتالی بدن و چهره‌اش را بسازند.

کیج در مصاحبه‌ای با نیویورکر گفت برای برخی پروژه‌های آینده درحال ارائه اسکن‌هایی است که در آن‌ها ممکن است از هوش مصنوعی استفاده شود یا نشود. او توضیح داد:

«آن‌ها می‌خواهند نسخه‌ای از من را در کامپیوتر بسازند و رنگ چشمم را تغییر بدهند و تغییرات دیگری اعمال کنند. آن‌ها بدنم را سرقت می‌کنند و از طریق هوش مصنوعی دیجیتال هر کاری می‌خواهند با آن می‌کنند.»
 
او در ادامه گفت:

«امیدوارم پای هوش مصنوعی در میان نباشد. من از این فناوری وحشت دارم و تاکنون درمورد آن بسیار صحبت کرده‌ام.»

کیج: نمی‌خواهم وقتی مُردم، با بدن و چهره‌ام کاری بکنید!
کیج که به‌خاطر فیلم Leaving Las Vegas جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده است، ادامه می‌دهد:

«واقعاً ترسناک است و باعث می‌شود این سؤال برایم مطرح شود که واقعیت هنرمندان به کجا ختم خواهد شد؟ قرار است جایگزین شوند؟ قرار است تغییر شکل دهند؟ منظورم این است که وقتی مرده‌ام، با بدن و صورتم چه کاری خواهند کرد؟ نمی‌خواهم هیچ کاری با آن بکنید!»

نیکلاس کیج درحالی این اظهارات را بیان کرده که در فیلم اکشن-کمدی The Unbearable Weight of Massive Talent محصول 2022 با کمک هوش مصنوعی پیر شده بود. در این فیلم، کیج نقش نسخه بدشانس خودش با نام «نیک کیج» و نسخه جوان خودش با نام «نیکی» را بازی می‌کند.

همچنین کیج درحالی نگرانی‌اش درباره هوش مصنوعی را مطرح کرده است که اخیراً استارتاپ هوش مصنوعی ElevenLabs صدای برخی افراد مشهور، مانند «جیمز دین» و «لارنس الیویه»، را به اپلیکیشن ElevenLabs Reader: AI Audio اضافه کرده که می‌تواند مقالات و محتواهای متنی را بخواند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر