نماد آخرین خبر

استاندارد پیام‌رسانی RCS با قابلیت‌های متنوع به‌روز شد

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
استاندارد پیام‌رسانی RCS با قابلیت‌های متنوع به‌روز شد

دیجیاتو/ انجمن GSMA مسئول حفظ سرویس‌های ارتباطی غنی (RCS) است و آخرین به‌روزرسانی این سرویس، استاندارد «پیام‌های گسترده» (Extended Messaging) را اضافه می‌کند که باید قابلیت تعامل میان اندروید و آیفون را بهبود بخشد.

انجمن GSMA در ماه ژوئن پرونده آپدیت استاندارد RCS را نهایی و آن را در ماه ژوئیه منتشر کرد. این به‌روزرسانی با هدف بهبود تجربه پیام‌رسانی منتشر شده که ازجمله شامل موارد زیر است:

فعال‌کردن پاسخ‌ها و واکنش‌ها (ازجمله واکنش‌های سفارشی) برای پیام‌های ارسالی و دریافتی.
ارائه قابلیت ویرایش، بازخوانی (Recall) و حذف پیام‌های قبلی برای فرستنده پیام‌ها.

 
آپدیت جدید RCS در بخش واکنش‌ها
درحال‌حاضر هم اپلیکیشن پیام‌های iOS و هم پیام‌های گوگل در اندروید، واکنش‌ها را (که در آیفون به‌شکل Tapbacks است) در SMS‌ها ترجمه و تبدیل می‌کنند تا ایموجی ظاهر شود. تبدیل‌شدن این قابلیت به بخشی از استاندارد پیام‌رسانی باید به این معنی باشد که برنامه‌های سمت کلاینت مجبور نیستند هر واکنش را ترجمه کنند.

همچنین در این آپدیت از Custom Reactions پشتیبانی می‌شود که می‌تواند یک تصویر باشد. این قابلیت به‌علاوه می‌تواند یک Live Sticker ،Genmoji یا Photomoji را در بر بگیرد.

به‌عنوان بخشی از این به‌روزرسانی، RCS همچنین حالا قابلیت گزارش اسپم را در پیام‌هایی که به‌صورت یک‌به‌یک از یک شخص به شخص دیگر ارسال می‌شود نیز ارائه می‌کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره