سخت افزار/ AMD در نظر دارد با عرضه نسل سوم پردازنده‌های Ryzen Threadripper هم زمان با عرضه پردازنده‌های نسل دهمی Cascade Lake-X و پردازنده‌های Glacial Falls پلتفرم HEDT اینتل، همه را شگفت زده کند.

با توجه به منابعی در صنعت تولید مادربرد که با DigiTimes صحبت کرده‌اند، این احتمال مطرح شده است. ما تقریبا مطمئن هستیم که منظور این منابع پردازنده 16 هسته‌ای AMD Ryzen 9 3950X نیست، زیرا از قبل مشخص بود که این مدل در ماه سپتامبر به بازار عرضه خواهد شد.

نسل سوم پردازنده‌های Ryzen Threadripper احتمالا از همان چیپ‌های سری Rome خواهند بود و از طریق یک به روزرسانی BIOS با سوکت فعلی TR4 سازگار خواهد شد. هر چند به نظر می‌رسد شاهد یک چیپست جدید نیز باشیم که PCI Express 4.0 را روی آن فعال کند. AMD این گزینه را در اختیار دارد که پردازنده‌ای تا 64 هسته پردازشی را در طراحی با 8 چیپلت Zen 2 توسعه دهد. همچنین چیپ 12 نانومتری کنترلر I/O نیز احتمالا برای پلتفرم HEDT تغییراتی را شاهد خواهد بود، از جمله پشتیبانی از حافظه‌های 4 کاناله DDR4 و البته تا 64 خط PCIe 4.0.

به هر حال احتمالا در پاییز شاهد انتشار این پردازنده‌های قدرتمند خواهیم بود و باید ببینیم که تیم‌های قرمز و آبی نسبت به یکدیگر چه واکنشی نشان خواهند داد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی