شهر سخت افزار/ اپل امروز نسخه Beta 3 از سیستم‌های عامل iOS 13، iPadOS، macOS Catalina و tvOS 13 را در اختیار عموم کاربران دستگاه‌های خود قرار داد. این نسخه آزمایشی از سیستم عامل‌های اپل، به کاربران اجازه می‌دهند که جدیدترین قابلیت‌ها که قرار است تا پایان سال منتشر شود را پیش از موعد مورد تست و ارزیابی قرار دهند.

کاربران دستگاه‌های اپل می‌توانند از طریق این لینک در برنامه بتای این شرکت ثبت نام کنند و به نسخه‌های آزمایشی جدیدی که از سوی آن منتشر می‌شود دسترسی پیدا کنند. سیستم عامل iPadOS که اخیراً با هدف فراهم کردن قابلیت‌های جدید و تازه برای تبلت‌های اپل طراحی شده است، در حال حاضر شباهت زیادی به سیستم عامل iOS 13 دارد. به همین دلیل هردوی آن‌ها قابلیت‌های جدید وسیعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

سومین نسخه بتا از سیستم عامل macOS Catalina نیز هم اکنون در دسترس کاربران مک‌بوک های اپل قرار گرفته است. ویژگی‌های جدید این سیستم عامل را می‌توان در دو حوزه امنیت و همچنین عملکرد کلی دسته‌بندی کرد. کاربران مک‌بوک های اپل می‌توانند با مراجعه به بخش Software Update از منوی System Preferences، به این نسخه بتای جدید دسترسی پیدا کنند.

اپل همچنین اعلام کرده است که کاربران تلویزیون‌های هوشمند او می‌توانند با مراجعه به منوی تنظیمات و سپس بخش Software Update و انتخاب گزینه مشخص شده با عنوان Get Public Beta Updates، به سومین نسخه بتا از سیستم عامل tvOS 13 دسترسی پیدا کنند. پس از این کار، این سیستم عامل جدید دانلود و بر روی این دستگاه‌ها نصب می‌شود.

انتظار می‌رود نسخه نهایی از این سیستم‌های عامل جدید اپل تا پایان سال در اختیار عموم کاربران قرار بگیرد. اپل در نظر دارد برای اولین بار سیستم عامل iOS 13 را بر روی نسل جدید از گوشی‌های آیفون خود نصب کند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی