سخت افزار/ سال 2019 و 2020 قرار است سال تغییر رابط کاربری تمامی کمپانی‌ها از پوسته روشن به تاریک باشد و شروع این کار چند وقتی است که توسط چندین شرکت انجام شده است. به عنوان مثال چند ساعت پیش نیز توییتر بعد از ارائه پوسته Dark برای iOS اقدام به انتشار این پوسته برای نسخه آلفا اپلیکیشن اندروید خود کرده است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
صفحه نمایش‌های OLED یکی از سازگارترین نمایشگر‌ها برای پوسته سیاه هستند و دلیل آن هم خاموش بودن پیکسل‌های این نوع صفحه نمایش‌ در زمان مشاهده محتوا با رنگ سیاه است و همین موضوع باعث کاهش مصرف باتری تلفن‌های همراهی که از این نوع پنل‌ها استفاده می‌کنند می‌شود.

آیفون XS Max از دستگاه‌هایی است که از پنل Oled استفاده می‌کند و همانطور که در بالاتر اشاره کردیم تماشای ویدیو و فعالیت‌هایی که محتوای سیاه دارند باعث کاهش مصرف باتری این دستگاه خواهد شد اما این تفاوت چه قدر خواهد بود و آیا واقعا فعال کردن Dark Mode تاثیر زیادی بر روی عملکرد باتری دستگاه شما خواهد داشت؟

کانال یوتیوبی PhoneBuff اینبار با انجام این تست به ما ثابت کرده است که فعال کردن پوسته سیاه در آیفون XS Max تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر باتری این دستگاه در استفاده روزمره خواهد داشت.

در این تست هر دو دستگاه با باتری 100 درصد وارد آزمایش شدند و هر دو یک مدل از آیفون‌های شرکت اپل بودند، تنها فرق آن‌ها در استفاده از حالت Dark Mode و Light Mode می‌باشد.

نظر شما چیست؟ آیا با فعال کردن پوسته سیاه بر روی گوشی‌هایی غیر از کمپانی اپل شاهد افزایش چشمگیر عملکرد باتری خواهیم بود؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

منبع : سخت افزار