گجت نیوز/ مدیر ارشد اجرایی تلگرام مدعی شد در پیام رسان واتس اپ حفره‌های امنیتی متعددی کشف می‌شود که از جاسوسی بودن این پیام رسان به عنوان یک ابزار نظارتی حکایت دارد.

پاول دورف، مدیر ارشد اجرایی تلگرام در جدیدترین اظهارنظرهای خود مدعی شد با توجه به اینکه در پیام رسان واتس اپ حفره‌های امنیت زیادی کشف می‌شود، می‌توان به این نتیجه رسید که واتس اپ یک ابزار نظارتی برای سازمان‌های جاسوسی محسوب می‌شود.

جزئیات جاسوسی بودن پیام رسان واتس اپ
مدیر ارشد اجرایی تلگرام به حفره‌های امنیتی جدیدی که در پیام رسان Whatsapp کشف شده است اشاره کرد و آنها را تاییدی بر ادعای خود دانست. گفتنی است پاول دورف در ابتدای سال 2019 نیز واتس اپ را مورد انقاد قرار داد و آن را یک اپلیکیشن ناامن معرفی کرد. مدیر تلگرام بر این باور است شکاف‌هایی که در واتس اپ قرار دارد باعث می‌شود اطلاعات شخصی کاربران برای هکرها و سازمان‌های جاسوسی قابل دسترس باشد. دورف واتس اپ را یک اسب تروژان دانست که به واسطه این اپلکیشن پیام‌ها و تصاویر کاربران مورد جاسوسی قرار می‌گیرد.


مدیر ارشد اجرایی تلگرام در این خصوص در صفحه توییتری خود نوشت:

پروژه خرید Whatsapp توسط فیس بوک از سال‌ها قبل یک برنامه نظارتی بزرگ محسوب می‌شد، اگر فکر کنیم یک شرکت پس از ادغام سیاست‌های خود را تغییر می‌دهد، یک باور ساده‌لوحانه است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم