سخت افزار/ در ماه آگوست و زمانیکه نتیجه تحقیقات Chicago Tribune منتشر شد، مشخص شد که میزان تشعشعات امواج رادیویی دستگاه‌های آیفون اپل بیشتر از حد قانونی است. این نتایج نشان داد که میزان امواج در گوشی آیفون 7 بیش از دو برابر سطح مجازی است که اپل آن را اعلام کرده. البته این مشکل تنها مختص به گوشی‌های آیفون اپل نبوده و نتیجه تست گلکسی S8 سامسونگ نیز ترسناک بوده است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
حد مجاز مقرر شده توسط FCC متوسط 1.6 وات بر کیلوگرم در هر گرم از بافت است. میزان اشعه‌ای که گلکسی اس8 از فاصله 2 میلیمتری تولید می‌کند رقم شوکه کننده 8.22 وات/کیلوگرم است. این یعنی کاربران این دستگاه با قراردادن آن در جیب خود بیشتر از میزانی که دولت توصیه کرده، در معرض اشعه قرار می‌گیرند. در فاصله 2 میلیمتری، تعداد زیادی از 11 نسل از آیفون که مورد بررسی قرار گرفتند، از حد مجاز رد شدند.

زمانیکه این محدودیت قانونی در دهه 1990 ایجاد شد، اکثر کاربران گوشی‌های خود را به کمرشان آویزان می‎کردند که فاصله‌ای بیشتر از حد استاندارد با بدن داشت. اما وضعیت امروز متفاوت است و همین موجب شده تا دو دادخواست جداگانه علیه شرکت‌های اپل و سامسونگ در دادگستری ایالات متحده به ثبت برسد. در این اقدام حقوقی از دادگاه خواسته شده تا نظارت پزشکی بر پرونده داشته و خسارت تعیین کند.

29 درصد از نوجوانان آمریکایی با گوشی خود رختخواب می‌روند
پس از آنکه مشخص شد میزان تشعشعات امواج رادیویی (RF) گوشی‌های اپل و سامسونگ بیش از حدی بوده که آنها تعریف کرده‌اند، کار به دادگاه کشیده شد. Beth Fegan مدیر شرکت FeganScot که در پشت ماجرای شکایت قرار دارد گفته است که این دو کمپانی باید مسئولیت گمراه کردن مصرف کنندگان درخصوص میزان اشعه RF را زمانیکه در نزدیکی بدنشان قرار می‌دهند، بر عهده بگیرند. او گفته است:

تلفن‌های هوشمند اپل و سامسونگ سبک زندگی ما را تغییر دادند. بزرگسالان، نوجوانان و بچه‌ها از خواب بیدار می‌شوند تا ایمیلشان را چک کنند یا بازی کنند و یا به کار مشغول شده و یا در شبکه‌های اجتماعی وقت بگذرانند. حتی آنها تکالیف مدرسه را نیز با گوشی هوشمندشان انجام می‌دهند. آنها این دستگاه‌ها کل روز را در جیبشان حمل می‌کنند و با آن به خواب می‌روند. تولیدکنندگان به مصرف کنندگان گفته‌اند که این بی‌خطر است، اما ما می‌دانستیم که مهم است میزان تشعشعات امواج رادیویی را تست کنیم و ببینیم که آیا درست است یا خیر. این صحیح نیست. نتایج مستقل تأیید می‌کند که سطح امواج RF بالاتر از حد مجاز تعیین شده است. زمانیکه بحث گوشی‌های اپل و سامسونگ مطرح است این می‌توان تا 500 درصد هم برسد. مصرف کنندگان شایسته دانستن حقیقت ماجرا هستند.

در بیانیه امروز آمده است که در فاصله 2 میلیمتری میزان تشعشع RF آیفون 8 و گلکسی اس8 دو برابر حد مجاز است. در 0 میلیمتر آیفون 8 پنج برابر و اس8 سه برابر اشعه ساطع می‌کنند. دیگر گوشی‌های مورد آزمایش قرار گرفته آیفون 7 پلاس، آیفون 8، آیفون XR، گلکسی S8، گلکسی S9 و گلکسی S10 می‌باشند. دلیل حساسیت این موضوع اینست که 96 درصد از آمریکایی‌ها دارای گوشی هستند که 81 درصد از آن هوشمند است. موضوع نگران‌کننده‌تر اینست که 29 درصد نوجوانان آمریکایی با گوشی خود به تخت می‌روند. حالا با انتشار این گزارشات نگرانی درخصوص سلامت کاربران بیشتر از گذشته شده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم