ویجیاتو/ پلی استیشن 4 در سه رویداد مختلف معرفی شد. سونی در فوریه ۲۰۱۲ یک پلی استیشن میتینیگ برگزار کرد و در آن از سخت افزار کنسول گفت، چند ماه بعد و در نمایشگاه E3 از ظاهر کنسول و قیمتش رونمایی کرد و در نهایت هم گیمزکام جایی بود که ژاپنی‌ها بالاخره تاریخ عرضه کنسول را مشخص کردند.

با توجه به شایعات سونی احتمالا همین سیاست چند رویدادی را دوباره برای رونمایی از پلی استیشن 5 پیش خواهد گرفت اما سوال اینجاست اگر ژاپنی‌ها چنین برنامه‌ای دارند، معرفی اولیه‌ای پلی استیشن 5 بالاخره چه زمانی اتفاق می‌افتد؟ فعلا گزارشات به ماه آینده اشاره دارند و دیوید جفی هم در توییتی این گمانه‌زنی‌ها را تایید کرده است:

کمتر از چهار هفته تا رونمایی از پلی استیشن 5 فاصله داریم. گیمرهای حرفه‌ای بی‌صبرانه منتظر اطلاعات جدید هستند و مایکروسافت هم فعلا عرصه را به دست گرفته است، سونی این را می‌داند. وقتی آن‌ها آماده رونمایی [از پلی استیشن 5] شوند، این قضیه به سادگی می‌تواند تغییر کند.

دیوید جفی کارگردان God of War بود (قسمت اول، نه بازی که ۲۰۱۸ منتشر شد) و از او به عنوان خالق این مجموعه هم یاد می‌شود. سونی از دو روز پیش رویدادی در نیویورک با نام PlayStation Experience برگزار کرده که در آن بازیکن‌ها می‌توانند محصولات مختلف پلی استیشن را تجربه کنند.

معرفی پلی استیشن 5این رویداد تا ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) ادامه دارد و شایعات می‌گویند در روز پایانی همین رویداد سونی از پلی استیشن 5 رونمایی می‌کند. مایکروسافت استارت رونمایی از ایکس باکس بعدی را در The Game Awards زد و ایکس باکس سری ایکس را به همراه قسمت دوم Hellblade معرفی کرد. ظاهرا وقتش رسیده سونی هم دست به کار شود.

ژاپنی‌ها چند روز پیش اعلام کردند که برای دومین سال پیاپی در E3 حضور ندارند و جای آن برنامه دارند تا رویدادهای متعدد خودشان را برگزار کنند. بیانیه‌ای که احتمال رونمایی کامل از پلی استیشن 5 در چند رویداد مختلف را بالاتر می‌برد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم