کلیک/ با اینکه اندروید 10 هنوز در ابتدای راه است، اما گوشی پیکسل 4 گوگل مجهز به سیستم عامل اندروید 11 در بنچمارک گیک بنچ مشاهده شده است.

سیستم عامل اندروید 10 هنوز راه طولانی در پیش دارد تا بتواند پا در جای نسخه قبلی خود بگذارد. اما ظاهرا جانشین این سیستم عامل یعنی اندروید 11 (اندروید R) خیلی زودتر از چیزی که انتظار می رفت راه خود را در گوشی های هوشمند باز کرده است.

با این که فعلا اطلاعات کمی درباره سیستم عامل اندروید 11 وجود دارد، اما با توجه به مشخصات ذکر شده در بنچمارک گیک بنچ برای گوشی پیکسل 4، به نظر می رسد که به زودی جزییات بیشتری در خصوص این نسخه جدید در دسترس قرار خواهد گرفت.

می توان با اطمینان گفت دستگاه حاضر در این بنچمارک، گوشی پیکسل 4 گوگل است. نکته قابل توجه در خصوص این گوشی، برخورداری از نسخه اولیه اندروید 11 است. این سیستم عامل قادر به تهیه فایل های ویدیویی با حجم بیش از 4 گیگابایت بوده و امکان فیلم برداری با رزولوشن 4K و سرعت 60 فریم بر ثانیه را برای دوره ضبط طولانی فراهم می آورد.

هنوز مشخص نیست که این برنامه می تواند APIهای رکورد صدا را با خود به همراه داشته باشد یا خیر. به نظر می رسد که اندروید جدید به کاربر اجازه می دهد تا شناسه های مختلف مثل گواهی نامه رانندگی را به طور دیجیتالی روی دستگاه ذخیره سازی کند. نسخه جدید با مود low power همراه بوده که دستگاه را تا زمان ارایه شناسه ذخیره شده، روشن نگه می دارد.

به هر حال صحت این اطلاعات هنوز به درستی مشخص نیست. حتی شرکت گوگل نیز تاکنون به قابلیت های قطعی سیستم عامل اندروید 11 اشاره ای نکرده است. معمولا در این گونه موارد، نسخه توسعه دهنده بین ماه آوریل و مه، پیش از عرضه نهایی در حوالی سپتامبر، به طور رسمی در اختیار افراد قرار می گیرد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم