گیم فا/ بازی Ori and The Will of the Wisps اوایل امسال برای کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد و تاکنون ۲ میلیون نفر به تجربه‌ی آن پرداخته‌اند. همان‌طور که می‌دانید، این بازی در واقع دنباله‌ی Ori and the Blind Forest است؛ عنوانی که پس از انتشار برروی رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان، راهی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ نیز شد. حال پس از استقبال بسیار خوب از این بازی برروی پلتفرم نینتندو، آیا احتمال عرضه‌ی دنباله‌ی آن نیز وجود دارد؟

مدتی پیش در طی یک AMA در انجمن ردیت، مهندس ارشد استودیوی مون (Moon Studios) یعنی آقای گندی کورول در مورد احتمال انتشار Ori and The Will of the Wisps برای نینتندو سوییچ صحبت کرد. او اعلام کرد اگرچه تیم مون «عاشق» کنسول نینتندو است، اما آن‌ها در حال حاضر برروی پورت نسخه‌ی نینتندو سوییچ کار نمی‌کنند: در حال حاضر در مورد پورت Ori and The Will of the Wisps چیزی نداریم که با شما به اشتراک بگذاریم. اما اگر قرار بود چنین اتفاقی رخ دهد، باید بگویم که پورت بازی و اجرای آن با نرخ فریم ۶۰ کار بسیار سختی خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید، بازی Ori and The Will of the Wisps برروی کنسول اکس‌باکس وان از مشکلات عملکرد رنج می‌برد و این موضوع نشان می‌دهد که پورت نسخه‌ی نینتندو سوییچ قطعاً فرایند بسیار چالش برانگیزی خواهد بود.

در بخش دیگری از این AMA، طراح ارشد Ori and The Will of the Wisps یعنی آقای کریس مک‌انتی در مورد احتمال ادامه‌ی سری Ori توضیح داد. اگرچه او تایید کرد که استودیو هم‌اکنون در حال ساخت دنباله‌ی دیگری نیست، اما به طور کامل نیز احتمال ساخت این عنوان را رد نکرد: ما واقعاً حس کردیم داستانی که در نظر داشتیم، داستان Ori، را در طول دو بازی روایت کردیم. با این‌حال ما مسیر را برای یک ادامه‌ی احتمالی باز گذاشته‌ایم، اما در حال حاضر چیز مشخصی برای به اشتراک گذاشتن با شما نداریم.

حال باید دید که آیا بازی Ori and The Will of the Wisps راهی نینتندو سوییچ نیز خواهد شد یا خیر. اگرچه استودیوی مون یکی از توسعه دهندگان فرست پارتی اکس‌باکس محسوب نمی‌شود، اما به نظر می‌رسد که تصمیم نهایی در نهایت با مایکروسافت است.

بازی Ori and The Will of the Wisps هم‌اکنون برروی کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم