شهر سخت افزار/ کنسول اقتصادی و ارزان قیمت Xbox Lockhart یا همان Xbox Series S از کنسول فعلی Xbox One X سریع و قوی‌تر است؟ آیا ظاهر این کنسول همانند تصاویر منتشر شده فعلی بوده و ابعادی کوچک‌تر از Xbox Series X دارد؟ آیا این کنسول از فناوری Ray Tracing پشتیبانی خواهد کرد؟ برای پاسخ به تمام این سؤالات، با ما همراه باشید.

زمان چندانی تا معرفی رسمی کنسول ارزان قیمت Xbox Series S از سوی مایکروسافت باقی نمانده است. Xbox Series S یا پروژه Xbox Lockhart که یک کنسول بازی اقتصادی را برای وضوح FHD و 1440p ارائه می‌دهد. روزنامه نگار جنجالی، آقای Tom Warren که تا کنون اطلاعات بسیاری را در زمینه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و بازی‌های آنها منتشر کرده است، این بار دست به کار شده و به سراغ جاسوسی از اطلاعات Xbox Lockhart رفته است.

این روزنامه نگار موفق به دریافت اطلاعات سخت افزاری جالب توجهی شده است. چندی پیش، مطلبی را در زمینه سخت افزارهای مورد استفاده در ایکس باکس سری اس منتشر کردیم؛ اینک آقای واران نیز تأیید کرده است که این داده‌ها صحت داشته و Xbox Lockhart از 7.5 گیگابایت حافظه رم بهره می‌برد. به گفته وی، بخش گرافیکی یا همان GPU نیز با توانی در محدوده 4 ترافلاپ، دارای 20 واحد CU است. با تأیید این مشخصات از سوی دو منبع، حالا می‌توان به صورت جدی به آنها نگاه کرد.آقای Tom Warren در ادامه اضافه می‌کند که APU یا همان پردازنده مجتمع مورد استفاده در این کنسول، دارای فرکانسی مشابه با فرکانس Xbox Series X است. اگر چه وی اشاره‌ای به دلایل استفاده از فرکانس مشابه نکرده است، اما ما به شما خواهیم گفت. استفاده از فرکانس مشترک و مشابه، کار را برای توسعه دهندگان آسان کرده و آنها به خوبی از حداکثر پرفورمنس سخت افزاری آگاه خواهند شد. این روزنامه نگار نیز معتقد است که Xbox Series S می‌تواند بازی‌های جدید را با وضوح FHD یا همان 1080p در 60 فریم در ثانیه نمایش دهد.

همچنین این کنسول بازی‌های 1440p را با 30 فریم در ثانیه نمایش خواهد داد. جالب است بدانید که سخت افزار Xbox Series S از فناوری رهگیری پرتو نور (Ray Tracing) پشتیبانی کرده و جالب‌تر از آن، بد نیست بدانید که Xbox Series S سریع و قوی‌تر از Xbox One X است. اگر چه Xbox One X از بازی‌های 4K پشتیبانی می‌کند، اما سخت افزار آن برای بازی‌های مدرن و فناوری رهگیری پرتو نور کافی به نظر نمی‌رسند.

در نتیجه Xbox Series S با سخت افزار RDNA2، عملکردی سریع‌تر از معماری Graphics Core Next (GCN) را به نمایش خواهد گذاشت. تمامی بازی‌های Xbox Series X برای Xbox Lockhart نیز منتشر شده اما Xbox Lockhart از رزولوشن 4K بی بهره است. و اما در خبری دیگر، اطلاعاتی در زمینه ظاهر Xbox Lockhart منتشر شده است.یک منبع آگاه و متصل به مهندسان مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که تصاویر ساخته شده در مورد Xbox Lockhart کاملا اشتباه هستند. کنسول Xbox Lockhart در ظاهر ارتباطی با XBX نداشته و تصاویری که از آن تهیه شده است، Xbox Lockhart را مشابه XBX، اما در ابعادی کوچک نشان می دهد. به گفته این منبع، Xbox Series S ظاهری نزدیک به کنسول‌های بازی فعلی مایکروسافت، یعنی Xbox One/X خواهد داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم