شهر سخت افزار/ همان‌طور که در جریان هستید، شرکت هواوی بخاطر تحریم‌های سنگین دولت آمریکا در تهیه تراشه محصولات خود با مشکلات جدی مواجه دشه است، حتی دیگر امکان ساخت تراشه‌های اختصاصی سری Kirin برای این شرکت وجود ندارد. در همین راستا شرکت کوالکام از دولت آمریکا درخواست کرده تا مجوز فروش تراشه‌های اسنپ دراگون به هواوی را صادر کند.

شاید در ابتدا تصور کنید که تحریم همه جانبه هواوی در بخش نیمه هادی موجب خشنودی شرکت‌های رقیب از جمله کوالکام شده است، اما سخت در اشتباه هستید زیرا هواوی یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود و تحریم‌های فعلی میزان فروش شرکت‌های بزرگی مانند کوالکام را به شدت کاهش می‌دهد.

به گزارش وال استریت جورنال، شرکت کوالکام از دولت امریکا درخواست کرده تا با حذف محدودیت‌ها، امکان فروش تراشه‌های اسنپ دراگون به هواوی را فراهم سازد. تحریم‌های آمریکا شرکت هواوی را از تهیه قطعات مورد نیاز برای ساخت گوشی‌های هوشمند باز نمی‌دارد زیرا این شرکت می‌تواند قطعات مورد نیاز خود را از شرکت‌های سامسونگ و مدیاتک تهیه کند و در نهایت شرکت‌هایی مانند کوالکام به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده از سوی آمریکا با ضرر شدید مواجه می‌شوند.

به گفته کوالکام، در صورتی که محدودیت‌های دولت امری ادامه پیدا کند، در سایه رقبا سهم فروش بازار تراشه‌های 5G به طور جدی تغییر پیدا می‌کند و این به ضرر ما خواهد بود. شرکت کوالکام همیشه براش همکاری با هواوی چراغ سبز نشان داده است اما تحریم‌های آمریکا شرایط همکاری را برای این شرکت دشوار کرده است. اخیراً مدیر عامل کوالکام اعلام کرد که این شرکت به دنبال راهکاری برای فروش محصولاتش به شرکت هواوی است.

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی اینتل، میکرون و Xilinx موفق به دریافت مجوز از وزارت بازرگانی آمریکا برای همکاری با هواوی شده‌اند. باید دید که آیا دولت آمریکا مجوزهای مورد نیاز برای همکاری کوالکام با هواوی را صادر می‌کند و یا این شرکت مانند گوگل در پشت در‌های تحریم خواهد ماند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم