مهر/ تلاش ترامپ براي ممنوع کردن دسترسي ساکنان آمريکا به برنامه گپ وي چت منجر به ناممکن شدن برقراري ارتباط ميان چيني‌هاي آمريکايي تبار و خانواده‌هاي شان در چين مي‌شود.
به گزارش ديجيتال ترندز، وي چت مهم‌ترين و اصلي‌ترين برنامه گپ مورد استفاده چيني‌ها در سراسر دنيا براي گفتگو با يکديگر و تبادل عکس و ويدئو است.

ميليون‌ها خانواده چيني در سراسر جهان از اين برنامه براي احوال پرسي و خبرگرفتن از خانواده‌هاي يکديگر استفاده مي‌کنند و اصرار ترامپ بر ممنوع کردن اين برنامه در آمريکا باعث مي‌شود ميليون‌ها چيني ساکن آمريکا ديگر نتوانند به سادگي از شرايط اعضاي خانواده خود در چين کسب اطلاع کنند.

ترامپ با صدور يک فرمان اجرايي جديد در هفته گذشته به دنبال ممنوع کردن فعاليت وي چت و تيک تاک در آمريکاست و اگر اين دو شرکت ظرف ۴۵ روز آينده نتوانند از اتهام تهديد امنيت ملي آمريکا رهايي يابند ديگر قادر به فعاليت در خاک ايالات متحده نيستند. از همين رو اخباري در مورد خريداري تيک تاک توسط مايکروسافت يا توئيتر شنيده مي‌شود.

در عين حال سرنوشت وي چت در هاله‌اي از ابهام است. بيش از ۳.۸ ميليون نفر چيني در آمريکا کار و زندگي مي‌کنند و همه آنها از وي چت براي تماس گرفتن با خانواده‌هاي خود در چين استفاده مي‌کنند.

از جمله اين افراد مي‌توان به گون ديکر مهندس نرم افزار ۲۴ ساله اهل بوستون و همسر مهاجر چيني وي اشاره کرد. وي در اين مورد گفته است: همسر چيني من ارتباط نزديکي با والدين خود در اين کشور دارد و قطع اين ارتباط براي وي بسيار گران تمام مي‌شود.

بسياري از چيني‌هاي مقيم آمريکا از گوشي‌هاي خود بيشتر براي تماس با عزيزانشان در چين استفاده مي‌کنند و حتي شماره‌هاي فهرست تماس خود را تنها در وي چت و نه در گوشي ذخيره کرده‌اند. لذا آنها به سرعت در تلاش هستند راه حلي جايگزين پيدا کرده و فهرست تماس خود را نيز بر روي سيم کارت ذخيره کنند.

در عين حال بايد توجه داشت که وي چت علاوه بر چت و تبادل پيام‌هاي چندرسانه اي يک پلتفرم پرداخت آنلاين و يک بازار تجارت الکترونيک محبوب نيز براي چيني‌ها تلقي مي‌شود. بنابراين وي چت هنوز جايگزين مناسبي براي چيني‌ها ندارد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم