گیم فا/ جدیدترین ساخته‌ی استودیوی ساکر پانچ (Sucker Punch) یعنی بازی Ghost of Tsushima همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهد اما به نظر می‌رسد که در کشور ژاپن وضع به مراتب بسیار بهتر بوده و روند فروش این بازی به طرز شگفت‌آوری بالا است. Ghost of Tsushima پس از عرضه‌ی خود به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴، کاربران این پلتفرم را غافلگیر کرده است و موفق شده تا رضایت بسیاری از این بازی‌بازان را برانگیزد. چندی پیش بود که عنوان Ghost of Tsushima موفق شد تا رکورد سریع‌ترین فروش IP جدید انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ را به نام خود ثبت نماید.

با این حال طبق اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که این بازی تنها در کشور‌های اروپایی و آمریکا پرطرفدار نبوده بلکه در کشور ژاپن هم از استقبال به شدت بالایی برخوردار است. طبق آمار منتشر شده بازی Ghost of Tsushima به دومین بازی پرفروش فرست-پارتی کنسول پلی‌استیشن ۴ در کشور ژاپن تبدیل شده است و به نظر می‌رسد که به زودی به رتبه‌ی نخست راه یابد. باید در نظر داشت که عنوان Ghost of Tsushima در کشور ژاپن در کمتر از یک هفته پس از انتشارش تمامی نسخه‌های فیزیکی خود را به فروش رساند.

اخیرا یکی از تحلیل‌گران مستقل صنعت بازی‌های ویدئویی یعنی Benji-Sales در حساب کاربری رسمی توییتر خود اظهار داشت که بازی Ghost of Tsushima تنها سه هفته پس از عرضه‌ی خود به رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین بازی‌های انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴ در کشور ژاپن دست یافته است. رده‌ی نخست این فهرست در اختیار بازی Spider-Man قرار دارد که با توجه به فروش فوق‌العاده‌ی بازی Ghost of Tsushima و نزدیکی تعداد فروش این دو عنوان، به نظر می‌رسد در روز‌های آتی جایگاه نخست را تصاحب کند.

پس ار عرضه‌ی بازی Ghost of Tsushima، بسیاری از افرادی که در کشور ژاپن زندگی می‌کنند و یا به صورت تخصصی زندگی و فرهنگ غنی این کشور را به همراه وقایع تاریخی آن دنبال می‌کردند، به ستایش این بازی و عملکرد تحسین برانگیز استودیوی ساکر پانچ پرداخته‌اند. اخیرا یکی از اساتید فرهنگ و تاریخ ژاپن در شبکه‌ی اجتماعی یوتیوب (YouTube) به نقد و بررسی بازی Ghost of Tsushima پرداخت و دقت تاریخی و خلق محیط ژاپن فئودال در این اثر را ستود. وی اظهار داشت که این عنوان کاملا به آداب و رسوم تاریخی کشور ژاپن وفادار بوده و نتیجه‌ی تحقیقات و مطالعات دقیق تیم توسعه‌دهنده به شمار می‌آید. کار شگفت‌انگیز استودیوی غیرژاپنی ساکر پانچ این بوده که با این که اتفاقات درون بازی از نظر تاریخی واقعی نیستند اما آن‌ها را بسیار دقیق و باورپذیر خلق نموده است.

بازی محبوب و شاهکار Ghost of Tsushima هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم