گیم فا/ در ماه اردیبهشت گذشته (مه ۲۰۲۰) شرکت مایکروسافت تصمیم گرفت اطلاعات کنسول نسل بعدی خود را در قالب رویداد‌‎‌هایی با نام “Xbox 20/20” با طرفداران به اشتراک بگذارد و این اصطلاح را به یک برند تبدیل کرد اما به غیر از اولین مراسم که با همین نام برگزار شد دیگر از برند Xbox 20/20 استفاده نکردند و این باعث تعجب بسیاری از مخاطبین شرکت مایکروسافت شده است.

حال آن‌ها در وبسایت رسمی اکس‌باکس و در پست جدیدی تایید کرده‌اند که اصطلاح مذکور دیگر استفاده نخواهد شد و رویدادی تحت این نام برگزار نمی‌شود. آن‌ها در قسمت توضیحات اعلام کرده‌اند که هدف از این رویکرد بالا بردن انعطاف در اشتراک  اطلاعات کنسول نسل بعدی اکس‌باکس سری اکس است. آن‌ها توضیح دادند که Xbox 20/20 برای مراسم‌های جدید و به‌روزرسانی‌های تازه چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و با همین دلیل رویکردشان به شکل دیگری ادامه خواهد یافت. در به‌روزرسانی تازه آمده است:

پس از ارزیابی مجدد برنامه‌های خود برای بقیه‌ی سال جاری، ما تصمیم گرفتیم که دیگر از اصطلاح ‘Xbox 20/20’ استفاده نکنیم چرا که چنین رویکردی این ذهنیت را برای مخاطب ایجاد می‌کرد که اطلاعات جدید پیرامون کنسول اکس‌باکس سری اکس تنها از طریق رویداد و برند مذکور به صورت ماهانه منتشر می‌شود. جزئیات و اطلاعات بسیاری زیادی در مورد اکس‌باکس سری اکس وجود دارد که باید با شما به اشتراک بگذاریم، از بازی‌های جدید مانند Halo Infinite گرفته تا بازی ابری (Cloud Gaming) از طریق سرویس اکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass). از این پس اخبار خود را به شکل‌های متفاوتی منتشر خواهیم کرد. برخی از آن‌ها از طریق رویدادهای داخلی و خارجی مختلف به اشتراک گذاشته خواهند شد، تعدادی از اخبار با ویدیوهای یوتیوب و با همکاری سایر دوستانمان در دست قرار می‌گیرد و بخش دیگری نیز با استفاده از Xbox Wire به گوش مخاطب می‌رسد. ما می‌خواهیم در ارتباط با شما انعطاف کامل را داشته باشیم.
آخرین رویداد برگزار شده از سوی مایکروسافت در ماه ژوئن گذشته رخ داد که اطلاعات زیادی از بازی‌های انحصاری، ترد-پارتی و گیم‌پس به اشتراک گذاشته شد. رئیس بخش اکس‌باکس شرکت مایکروسافت، فیل اسپنسر (Phill Spencer) قبلاََ اعلام کرده بود که در ماه جاری (آگست) اطلاعات بیشتری از کنسول نسل بعدیشان منتشر خواهد شد.

اخیراََ تصویری از بسته‌ی حاوی کنترلر نسل بعدی اکس‌باکس در فضای مجازی فاش شده بود که وجود اکس‌باکس سری اس را نیز تایید می‌کرد، کنسولی که قبلاََ با نام رمزی لاک‌هارت (Lockhard) شناخته می‌شد. بر اساس ادعای منابع داخلی این دستگاه قدرت کمتری نسبت به سری اکس خواهد داشت اما به همان نسبت قیمت پایین‌تری نیز دارد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم