ترنجي/ بسياري از توليدکننده هاي گوشي هاي هوشمند در حال کار بر روي دستگاه هايي هايي با فناوري دوربين زير نمايشگر هستند. گمانه زني شده است که تلفن هاي پرچمدار در سال ۲۰۲۱ مي توانند از فناوري دوربين زيرنمايشگر استفاده کنند تا تجربه کاملي را بدون استفاده از ناچ يا سوراخ نمايشگر به کاربران ارائه دهد. امروز خبر مي رسد که اولين گوشي با دوربين زير نمايشگر ZTE Axon 20 5G خواهد بود. دستاورد قابل توجهي براي ZTE به شمار مي رود.

در حالي که چندين توليد کننده تلفن هاي هوشمند در حال کار بر روي اين فناوري هستند، ZTE براي تأييد اين که به زودي اولين گوشي هوشمند دوربين زير صفحه نمايش جهان را به بازار عرضه خواهد کرد، يک اعلانيه منتشر کرده است. به نظر مي رسد ZTE Axon 20 5G اولين گوشي است که از اين فناوري استفاده مي کند.

ني في که در ماه ژوئن به عنوان رئيس بخش موبايل ZTE منصوب شد، امروز به Weibo رفت تا تأييد کند که ZTE اولين تلفن هوشمند جهان را با فناوري دوربين نمايشگر به بازار عرضه خواهد کرد. في نام و تاريخ ارايه گوشي هوشمند را مشخص نکرده است. با اين حال، يک منبع معروف چيني فاش کرده است که فناوري پيشرفته دوربين سلفي براي اولين بار در ZTE A20 5G مشاهده مي شود.

اين منبع تصويري را به اشتراک گذاشت تا نشان دهد تلفن ZTE A2021 که مجوز تنظيم مقررات راديويي دولتي چين (SRRC) را دريافت کرده است، با عنوان ZTE A20 5G آغاز به کار خواهد کرد. به نظر مي رسد که اين گوشي در واقع مي تواند به عنوان تلفن سري آکسون وارد شود.

پرچمدار ZTE Axon 10 Pro 5G که اوايل امسال به طور ارايه آغاز شد، داراي شماره مدل A2020 است. از اين رو SRRC داراي گواهينامه A2021 مي تواند تلفن Axon 20 5G باشد. در حال حاضر هيچ کلمه اي درباره مشخصات دستگاه وجود ندارد.

با توجه به فناوري دوربين زير نمايشگر Axon 20 5G احتمالا ZTE از فناوري Visionox استفاده خواهد کرد. ماه گذشته، Visionex تأييد کرد که توليد انبوه فناوري دوربين تحت نمايشگر خود را آغاز کرده است و تلفن هاي مجهز به آن به زودي در حال عرضه هستند.

منتظر گوشي پيشرو ZTE هستيد؟ من از بابت فناوري نوين آن کنجکاو هستم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم