باشگاه خبرنگاران/ شرکت E Ink از طراحی اولیه کتاب‌ خوان الکتریکی خود با صفحه نمایش ۱۰.۳ اینچی رونمایی کرد.
 
با توجه به این که گوشی‌های هوشمند تاشو مانند گلکسی زد فولد با استقبال بالایی مواجه شده‌اند و در مسیر رشد روزانه قرار گرفته‌اند، انتظار می‌رود این اتفاق برای کتاب‌خوان‌های الکتریکی نیز بیفتد. شرکت E Ink به تازگی از یک کتاب‌خوان الکتریکی تاشو رونمایی کرده که صفحه نمایشی به اندازه ۱۰.۳ اینچ دارد.

شرکت مذکور در گذشته نیز از دستگاه‌هایی با دو صفحه نمایش رونمایی کرده بود، اما با توجه به مشخصات نمونه اولیه منتشر شده از این کتاب‌خوان الکتریکی تاشو، می‌توان گفت که E Ink پیشرفت چشمگیری در فناوری خود داشته است. این دستگاه در بخش پایینی خود مجهز به کلید‌های متفاوت است و به نظر می‌آید از لولای مناسبی برای تا شدن برخوردار باشد. خریداران این محصول می‌توانند با استفاده از قلم مخصوص نکات مطرح شده در کتاب را مشخص کرده و همچنین خود نوشته‌هایی را در صفحه قرار دهند.

گفتنی است؛ این اولین باری نیست که شرکت E Ink از دستگاه کتاب‌خوان با قابلیت یادداشت‌برداری رونمایی می‌کند. با توجه به آن که این دستگاه همچنان به عنوان یک نمونه اولیه شناخته می‌شود، احتمالا مدتی به طول می‌انجامد تا راه خود را به بازار جهانی باز کند. با این حال در روزی که این محصول به بازار برسد کاربران به یک کتاب‌خوان الکتریکی با صفحه نمایشی بزرگ‌تر از استاندارد جهانی دست پیدا می‌کنند.

طراحی ضعیف محصول خلاقانه E Ink
با وجود صفحه نمایش بزرگ و امکانات مناسب، باید اظهار داشت که طراحی دستگاه به اندازه کافی خوب نیست و استفاده از دستگاه با رابط کاربری مناسبی فراهم نشده است. البته باید در نظر گرفت که این نمونه فعلا در مرحله اولیه قرار دارد و نسبت به نمونه عرضه شده در ژوئن سال پیش از به‌روزرسانی‌ها و ارتقای سیستمی قابل توجه‌ای بهره‌مند شده است. اگر شرکت E Ink بتواند حاشیه‌های صفحه در قسمت لولای دستگاه را حذف کند و طراحی دستگاه خود را بهبود بخشد می‌توان امیدوار بود کتاب‌خوان الکتریکی این شرکت قدرت جابه‌جا کردن مرز‌ها را در بین دستگاه‌های مشابه به دست آورد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم