گيم فا/ بازي اکشن و نقش‌آفريني Tales of Arise اثر جديد استوديوي بنداي نامکو (Bandai Namco) قرار است به مانند عناوين بسيار ديگري امسال به بازار عرضه گردد. حال پيش از اين که توسعه‌دهنده‌ي اين اثر تاريخ عرضه‌ي آن را مشخص و به صورت رسمي اعلام نمايد، تاريخ انتشار آن به علت مشکلات ناشي از بحران همه‌گيري ويروس COVID-19 با تاخير مواجه شد.

طبق اخباري که در گذشته به آن اشاره شده است، پيش از اين عنوان نقش‌آفريني Tales of Arise در کشور کره‌ي جنوبي رده‌بندي سني خود را دريافت کرده بود و حال به نظر مي‌رسد که در کشور استراليا نيز همين اتفاق رخ داده است. بايد در نظر داشت که مجموع اين اتفاق‌هاي مهم همگي به تاريخ عرضه‌ي زود هنگام بازي اشاره دارند.

لازم به ذکر است که عنوان Tales of Arise آخرين بار در ماه ژانويه در کشور کره‌ي جنوبي رده‌بندي سني خود را دريافت کرد. با اين که در شرح و مشخصات اين عنوان اثري از تاريخ عرضه‌ي آن نبود اما با بررسي الگوي انتشار بازي‌هاي مختلف مي‌توان دريافت که اين بازي تا ماه‌هاي اندک پيش رو عرضه گردد و در بدترين حالت مي‌توان اوايل سال ۲۰۲۱ ميلادي انتظار آن را کشيد.

با اين حال طرفداران اين بازي نقش‌آفريني و اکشن بايد براي دريافت جزئيات بيشتر در مورد زمان عرضه‌ي آن منتظر اعلام شرکت بنداي نامکو باشند. برخي بر اين باورند که ممکن است در جريان دو رويداد ديجيتالي گيمزکام (Gamescom) و يا Tokyo Games Show تاريخ انتشار اين بازي برروي پلتفرم‌هاي مقصد مشخص شود. طبق اعلام رسمي استوديوي بنداي نامکو، عنوان Tales of Arise قرار است در آينده برروي پلتفرم رايانه‌هاي شخصي و کنسول‌هاي اکس‌باکس وان و پلي‌استيشن ۴ عرضه گردد.

اين بازي با موتور بازي‌سازي Unreal Engine 4 در حال توسعه است و نسبت به نسخه‌ي قبلي از يک داستان عميق و روايتي به مراتب تاريک‌تر برخوردار خواهد بود. همچنين استوديوي بنداي نامکو تاييد کرد که گيم‌پلي اين بازي تغييرات و پيشرفت‌هاي رو به جلويي داشته است و بازي‌بازان شاهد بازگشت سيستم منحصر به فرد Linear Motion Battle در بازي Tales of Arise خواهند بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم