انتخاب/ دولت چين نسبت به اتهامات سايبري اخيري که از سوي دولت تايوان نسبت به اين کشور مطرح شده بود واکنش نشان داد. دولت چين، رفتار‌هاي تايوان را «تهمت‌هاي مخرب» ناميد.

تايوان اخيرا از مردم خود خواسته است در برابر آنچه مقامات اين کشور نفوذ گسترده و همه گير چين مي‌خوانند، هوشيارانه‌تر عمل کنند.

ليو چيا زونگ، معاون دفتر تحقيقات امنيت سايبري اداره تحقيقات تايوان، در اين خصوص گفت: مدت زيادي است که هکر‌هاي چيني به سازمان‌هاي دولتي و ارائه دهندگان خدمات اطلاعاتي نفوذ مي‌کنند. وي در گفتگو با خبرنگاران هدف آن‌ها را دستيابي به اسناد و اطلاعات مهم دولتي عنوان کرد و گفت: برخي اطلاعات دولتي به سرقت رفته اند که اين موضوع مي‌تواند تهديدي بزرگ محسوب شود.

بر اساس اين خبرها، اين حملات که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده اند، حداقل ۱۰ سازمان دولتي و ايميل حدود شش هزار مقام را هدف گرفته اند. با اين وجود سخنگوي وزارت امور خارجه چين در سخنراني در پکن اين ادعاي تايوان را توهين آميز و تهمتي بزرگ خطاب کرد.

ژائو ليجيان به خبرنگاران با اشاره به حزب حاکم تايوان گفت: «انتقادات مطرح شده از سوي مقامات تايوان، تهيد آميز و ساده لوحانه است. چين مدافع سرسخت امنيت سايبري و يکي از قربانيان حملات هکري است.» دولت چين به طور مرتب منکر دخالت در عمليات سايبري مي‌شود و مي‌گويد که افرادي که اين کار را انجام مي‌دهند مجازات مي‌کند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم