کليک/ اکثر گوشي‌هاي هوشمند موجود در بازار امروزه مجهز به فناوري فست شارژ هستند. در اين مطلب به سوال بسياري از افراد که مي‌‌پرسند استفاده از فست شارژ در چه گوشي هايي مضر است پاسخ مي‌دهيم.

تکنولوژي فست شارژ اکنون براي اکثر گوشي‌هاي موجود در بازار در نظر گرفته شده است. براي اينکه باتري گوشي هوشمند ما سريع تر شارژ شود بايد ولتاژ و آمپر بيشتري به باتري وارد شود. با وجود اينکه ولتاژ بالا باعث گرم شدن باتري و وارد شدن آسيب به آن مي شود؛ اما لازم نيست نگران چيزي باشيد. شرکت‌هاي سازنده گوشي‌هاي هوشمند اين موارد را در نظر گرفته‌اند و از کابل‌ها و قطعات مخصوصي استفاده مي‌کنند که هنگام استفاده از فست شارژ از آسيب رسيدن به باتري جلوگيري مي‌کنند. 

در نتيجه اگر در گوشي شما از فناوري فست شارژ استفاده شده باشد، هيچ آسيبي به باتري گوشي شما وارد نمي‌شود. پس ابتدا بايد از قابليت فست‌شارژ در گوشي خود مطمئن شويد. 

آيا گوشي شما از فست‌شارژ پشتيباني مي‌کند؟

براي اينکه متوجه شويد گوشي شما از فست‌شارژ پشتيباني مي‌کند يا نه دو راه داريد. اولين راه اين است که آداپتور گوشي خود را چک کنيد. اگر عبارت Fast Charge و Quick Charge يا عبارت هاي مشابهي روي آن حک شده و علامت فست‌شارژ (علامت جرقه يا رعد و برق) روي آن بود يعني گوشي شما مجهز به اين قابليت است و استفاده از فست‌شارژ براي گوشي شما مضر نيست.

دومين راه نيز بررسي تنظيمات گوشي تلفن است. در تنظيمات مربوط به باتري (Battery) در تلفن همراه شما اگر گزينه فعال يا غير فعال کردن فست شارژ وجود داشته باشد، به معناي اين است که گوشي شما از اين قابليت پشتيباني مي‌کند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم