ترنجي/ سوني از نسخه بهبود يافته گوشي پرچمدار Xperia 1 II در ژاپن رونمايي کرد.

سوني اکسپريا ۱ مارک ۲ با ۱۲ گيگابايت رم و قاب پشتي مات در ژاپن معرفي شده است و جالب اينکه شايد حتي قيمت پايين تري نسبت به نسخه ۸ گيگابايتي اين دستگاه که در حال حاضر در حال فروش است عرضه شود. البته زمان عرضه آن تقريبا ۲ ماه ديگر است! اين براي سوني طبيعي است چرا که اکسپريا ۱ مارک ۲ حدودا ۵ ماه پيش معرفي شد و تنها ۲ ماه است که در بازار يافت مي شود.

سوني Xperia 1 II در بسياري از مناطق جهان از جمله ژاپن تنها با ۸ گيگابايت رم در دسترس است. نسخه جديد، که امروز ارائه شده است ۱۲ گيگابايت رم را ارايه کرده است. علاوه بر افزايش حافظه رم، اين تلفن هوشمند با رنگ جديدي يعن Frosted Black (مشکي مات) در دسترس است. در تصوير اصلي مطلب تفاوتش را با شيشه براق فعلي مي بينيد. بد نيست يادآوري کنم که سوني در اکسپريا زد ۵ اولين مرتبه اين ايده را ارايه کرد اما از آن جا که سوني سلطان عدم اعتماد به نفس به نوآوري هاي خاص خود در موبايل است، در نسل هاي بعدي خبري از آن نبود تا حالا که اپل، هواوي، سامسونگ و هر برند ديگري به اين طراحي روي آورده اند.

سوني قصد دارد نسخه جديد Xperia 1 II را بدون قرار با اپراتور به فروش برساند، در حالي که تاکنون پرچمدار سوني فقط از طريق دو غول مخابراتي محلي – NTT docomo و au KDDI در دسترس ژاپني ها قرار گرفته است.

مدل ۱۲ گيگابايت رم اکسپريا ۱ مارک ۲ با شماره مدل XQ-AT42 تا 30 اکتبر 2020 عرضه نمي شود و قيمت آن 1170 دلار است. در حال حاضر نسخه معمولي Xperia 1 II با 8 گيگابايت رم و 256 گيگابايت حافظه داخلي با رنگ مشکي براق و با قيمت خرده فروشي 1199 دلار ارائه مي شود.

نظر شما درباره نسخه جديد اکسپريا ۱ مارک ۲ چيست؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم