گیم فا/ شرکت سگا (SEGA) آمار تعداد بازی‌بازان عنوان اکشن نقش‌آفرینی آنلاین Phantasy Star Online 2 را اعلام کرد و طبق اطلاعات منتشر شده، آمار تعداد بازی‌بازان این عنوان به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

این دستاورد درست پس از عرضه‌ی موفقیت‌آمیز این بازی برروی اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در آمریکای شمالی صورت می‌گیرد.

بازی Phantasy Star Online 2 ابتدا در سال ۲۰۱۲ میلادی در ژاپن عرضه شد و به سرعت به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. این عنوان در سال‌های بعد برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ویتا، پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ عرضه و در اوایل سال جاری میلادی نیز در اروپا و آمریکای شمالی برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان منتشر شد. در حال حاضر بیش از ۳۳ کشور و قلمرو در این بازی موجود است.

آقای فرد وایت (Fred White)، رییس بخش بازاریابی PSO Team Global، درباره‌ی این بازی گفت: «امسال تیم‌های ما به سختی برروی بازی Phantasy Star Online 2 کار کرد تا بازی‌بازان مختلفی را از سراسر جهان به این عنوان جذب نماید. عرضه‌ی بازی در سراسر جهان، رویایی بود که سرانجام برای ما محقق شد. رسیدن به آمار بیش از یک میلیون بازی‌باز حس بسیار خوبی را به ما القا می‌کند و به دنبال این هستیم تا در آینده محتویات و چیزهای بیشتری را در این بازی قرار دهیم.»

نسخه‌ی Global بازی Phantasy Star Online 2 شامل متن‌های محلی و صداگذاری شخصیت‌ها به زبان انگلیسی است. بازی‌بازان می‌توانند انواع مختلفی از ماموریت‌های مختلف و مینی‌گیم‌های گوناگون را در این بازی تجربه کنند.

همچنین در رویدادهای زنده‌ی مختلف شرکت نمایند. لازم به ذکر است که این عنوان از قابلیت بازی میان‌پلتفرمی (Cross-Play) میان رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان نیز پشتیبانی می‌کند.

همچنین قرار است نسخه‌ی بهبود یافته و جدیدی تحت عنوان Phantasy Star Online 2: New Genesis در سال ۲۰۲۱ میلادی برروی پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم