ترنجي/ استارت آپ استراليايي با نام Chargeasap ادعا مي کند که شارژر جيبي Omega با پورت USB-C قابل حمل، اولين و کوچکترين شارژر گاليوم نيتريد (GaN) با توان ۲۰۰ وات دنيا است.

اين استارتاپ انواع لوازم جانبي مرتبط با صنعت شارژ (کابل مغناطيسي، پاوربانک، شارژر) را به فروش مي رساند و از امگا به عنوان شارژر کامل قابل حمل براي کار، خانه و مسافرت ياد مي کند. شارژر ۲۰۰ وات Chargeasap مي تواند ۴ دستگاه را همزمان شارژ کند.

به جاي سيليکون، Chargeasap از فناوري نيمه هادي نيتريد گاليم (GaN) به جاي Navitas در داخل امگا استفاده مي کند، که به گفته آن ها شارژر را قادر مي سازد تا توان ۲۰۰ وات نيرو را با حداقل حرارت و حداکثر راندمان در يک محصول کوچک توليد کند. در نتيجه، ۲ پورت USB-C Power Delivery 3.0 شارژر مي تواند خروجي ۱۰۰ وات را براي شارژ همزمان دو لپ تاپ تامين کند. اين دو پورت در کنار ۲ پورت USB-A سازگار با انواع پروتکل هاي شارژ سريع از Apple ، Samsung ، Qualcomm ، OnePlus و هواوي قرار دارند.

با چهار دستگاه متصل شده، خروجي ۲۰۰ وات امگا براي هر دو درگاه USB-C به توان ۶۵ وات و براي دو درگاه USB-A به ۲۲.۵ وات برساند. گرما با استفاده از يک ورقه روبان غشايي گرافن که در مدار امگا پيچيده مي شود، در کنار يک مخزن گرماي نانو با چگالي بالا قرار دارد که کمپاني مي گويد براي حداکثر سرعت شارژ آن را پايين تر از استاندارد صنعت قرار مي دهد.

استارت آپ Chargeasap همچنين به قيمت امگا براي رقابت بهتر توجه مي کند که باعث مي شود مصرف کنندگان از خريد يک آداپتور جداگانه براي هر يک از دستگاه هاي خود خودداري کنند. اگرچه ممکن است براي کساني که قبلا از شارژرهاي درون جعبه استفاده مي کنند، جذابيتي نداشته باشد، اما راحتي استفاده از تنها يک شارژر براي شارژ چهار دستگاه به طور همزمان وجود دارد.

شارژر ۲۰۰ وات امگا داراي دوشاخه تاشو دو طرفه است که مي تواند براي استفاده بهتر در زاويه ۹۰ درجه يا ۱۸۰ درجه تنظيم شود. همچنين داراي يک مدل ۱۰۰ وات کوچکتر هم است که مي تواند حداکثر خروجي را از طريق هر يک از درگاه هاي USB-C تحويل دهد و از يک درگاه USB-A با توان 22.5W استفاده کند. با سه دستگاه متصل، توان 65W را به يک درگاه USB-C و توان 12W به پورت هاي باقيمانده ديگر مي فرستد.

هر دو مدل امگا از ولتاژ جهاني 100V-240V در سراسر جهان پشتيباني مي کنند و داراي سه مبدل پلاگين (AU / EU / UK) براي مراقبت از مشکلات سازگاري هستند. با توجه به اينکه Chargeasap بيش از 50 روز بيشتر از هدف مالي اوليه شارژر گذشته است، انتظار داريد که هزاران پشتيبان آن در اوايل سال آينده شروع به شارژ با شارژرهاي امگا کنند.

نظر شما چيست؟ اين ايده را مي پسنديد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم