ترنجی/ اپل واچ سهم بالای ۵۰ درصدی از کل فروش ساعت های هوشمند در دنیا را دارد.

علی رغم اینکه بازار گجت های پوشیدنی در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری ویروس کرونا کاهش یافته است، اپل واچ همچنان شاهد فروش بسیار خوبی است. براساس یک گزارش تحقیقاتی از Counterpoint، گجت پوشیدنی حاکم بر بازار جهانی ساعت هوشمند برای سال ۲۰۲۰، اپل واچ است.

در حقیقت اپل واچ سهم بالای ۵۰ درصدی از کل فروش ساعت های هوشمند در دنیا را دارد و این یک رکورد بی نظیر و نشان از موفقیت بی مثال اکوسیستم اپل است. اکوسیستمی که این سال ها کلید ورود به آن یعنی آیفون ها، ارزان و ارزان تر می شوند!

گجت پوشیدنی کوپرتینویی ها بر بازار حاکم شده است، خصوصا آخرین سری اپل واچ ۵ که توانسته موفقیت خوبی را کسب کند. براساس این گزارش، سری Apple Watch حدود ۵۱.۴ درصد از درآمد بازار جهانی ساعت هوشمند را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر پیشنهاد شرکت به تنهایی بیش از نیمی از کل بازار را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، هیچ دستگاه دیگری حتی به تسلط اپل نزدیک نشده است، محصولات Garmin و Huawei به ترتیب با 9.4 درصد و 8.3 درصد در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. به عبارت دیگر، سازنده آیفون تا نیمه اول امسال سردمداری داشته است. در حالی که شیوع ویروسی باعث کند شدن صنعت شد، بازار جهانی ساعت هوشمند هنوز شاهد رشد ۲۰ درصدی سال بوده و انتظار می رود در آینده نزدیک حتی بیشتر رشد کند.

ما قبلا گزارش کرده بودیم که گفته می شد تا سال ۲۰۲۴ ظرفیت این بازار دو برابر خواهد شد و ممکن است اپل نقش بزرگی در آن داشته باشد. تحقیقات Counterpoint تخمین می زند که در نیمه اول سال ۲۰۲۰ تعداد ۴۲ میلیون ساعت هوشمند در نیمه نخست فروش داشته است. نکته قابل توجه، فروش اپل واچ این شرکت نیز در اروپا و آمریکای شمالی 22 درصد رشد داشته است، در حالی که اپل واچ سری ۵ پرفروش ترین ساعت هوشمند در این مدت است.

نظر شما درباره اپل واچ چیست؟ آن را می پسندید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم