دیجیاتو/ تعدادی از کاربران نسخه iOS اپلیکیشن لایت روم می‌گویند پس از دانلود جدیدترین آپدیت این اپ تصاویر و فایل‌های Preset آنها به طور ناگهانی پاک شده است. ادوبی این مشکل را تأیید کرده و می‌گوید کاری برای اطلاعات از دست رفته نمی‌توان کرد. کاربرانی که این مشکل گریبانگیر آنها شده مشکل را در توییتر، ردیت و فروم‌های دیگر مطرح کرده‌اند.

یکی از کاربران شاکی در توییتر می‌نویسد: «در دو روز گذشته بیش از چهار ساعت با بخش پشتیبانی ادوبی صحبت کردم حالا به من می‌گویند راه حلی وجود ندارد و عکس‌هایم برای همیشه پاک شده‌اند.» او می‌گوید این مشکل زحمت‌های دو ساله او را به باد داده است. یکی دیگر از کاربران اعلام کرد ۸۰۰ عکس و فایل Preset به ارزش چند صد دلار را برای همیشه از دست داده است.

«Rikk Flohr»، نماینده ادوبی ضمن تأیید این مشکل از کاربران عذرخواهی کرد و گفت ادوبی آپدیت دیگری منتشر کرده تا از بروز این مشکل برای دیگر کاربران جلوگیری کند. وی افزود تصاویر از دست رفته غیر قابل بازیابی هستند و بروزرسانی جدید فایل‌های کاربران را بازگردانی نمی‌کند.

ادوبی نیز پس از این مشکل با انتشار بیانیه حرف‌های نماینده این شرکت را تکرار کرد و گفت این باگ عمدتاً کاربرانی را تحت تأثیر قرار داده که اشتراک ادوبی Cloud را نداشته‌اند و یا تصاویر و فایل‌ها را حین دریافت بروزرسانی معیوب در فضای ابری آپلود نکرده بودند. این شرکت افزود برخی از کاربران ممکن است بتوانند فایل‌ها و تصاویر از دست رفته را از طریق بخش بکاپ آیفون و آیپد بازیابی کنند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم