مجله ديجي کالا/ سامسونگ حدودا ۶ ماه ديگر از پرچم‌داران سري گلکسي اس ۲۱ رونمايي مي‌کند. هنوز زود است بخواهيم در رابطه با مشخصات گلکسي اس ۲۱ و برادران بزرگ‌ترش حرف بزنيم اما اخيرا يک منبع آگاه و موثق جزئياتي از اين محصولات را در توييتر با کاربران به اشتراک گذاشت.

سامسونگ پرچم‌داران سال ۲۰۲۰ خود را روانه بازار کرد و حالا گلکسي اس ۲۱ هدف شايعات افشاگران و کاربران قرار گرفته. البته هنوز نمي‌دانيم بايد اين گوشي را چه بناميم. گلکسي اس ۳۰ يا گلکسي اس ۲۱، موضوعي است که البته به زودي از آن مطلع خواهيم شد، چراکه در اين سال‌ها، چندين ماه‌ قبل از ورود يک گوشي به بازار تقريبا تمام مشخصات آن در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.

اما صرف نظر از نام‌گذاري اين محصول که خب دانستن آن اهميت زيادي هم ندارد، اينکه سري جديد از پرچم‌دارهاي سامسونگ چه چيزي براي عرضه خواهند داشت بسيار مهم است. طبق گزارشات اخير، گوشي‌هاي سري اس ۲۱ قرار است شامل سه دستگاه باشند که به احتمال زياد اس ۲۱، اس ۲۱ پلاس و اس ۲۱ اولترا نام خواهند داشت.

Ice Universe به عنوان يکي از موثق‌ترين افشاگران سامسونگ که در توييتر فعاليت مي‌کند، روز گذشته اطلاعاتي در رابطه با مشخصات گلکسي اس ۲۱ اولترا، قدرتمندترين گوشي اين سري منتشر کرد. البته در متن توييت اين فرد نيز گوشي مورد نظر دقيقا با همين نام نوشته شده بود.
 
«گلکسي اس ۲۱ اولترا، همچنان دوربين ۱۰۸ مگاپيکسلي، مجهز به حسگري متفاوت باHM1»

اينطور که به نظر مي‌رسد، در گلکسي اس ۲۱ اولترا هم شاهد استفاده از سنسور ۱۵۰ مگاپيکسلي نخواهيم بود که پيش‌تر شايعه شده بود سامسونگ پرچم‌دارهاي جديد خود را به آن مجهز مي‌کند. اما ظاهرا حسگر بکار رفته در آن، نسخه بهبود يافته ايزوسل HM1 خواهد بود که نتوانست مطابق انتظار عمل کند. همچنين دوربين جديد به احتمال بسيار زياد، ديگر مشکل فوکوس نخواهد داشت.

اما روز قبل از انتشار اين توييت، Ice Universe پست ديگري را منتشر کرد با اين مضمون که گلکسي اس ۲۱، «پروژه U» نام خواهد داشت. انتظار مي‌رود اين گوشي‌ها تفاوت زيادي با سري موجود نداشته باشند اما براي ترغيب کاربران هم که شده، سامسونگ قصد دارد رويه متفاوتي را در پيش گيرد. با توجه به نام پروژه طراحي گلکسي اس ۲۱ (U، کوتاه شده کلمه You به معناي «شما») به نظر مي‌رسد سامسونگ مي‌خواهد در فرايند توليد پرچم‌دارهاي جديدش، از نظرات و بازخوردهاي کاربران نيز استفاده کند و به عبارتي با کمک کاربران کار خود را پيش ببرد.

علاوه‌بر اين خبرها، اخيرا شنيده بوديم سري گلکسي اس ۲۱ به سنسورهاي مدت پرواز (ToF) مجهز نخواهند شد چرا که سوني سنسورهاي پيشرفته‌‌ي خود را طي قراردادي انحصاري تنها به اپل مي‌فروشد و به همين خاطر سامسونگ نمي‌تواند آن کيفيتي را که محصولات اپل با اين دوربين ارائه مي‌دهند داشته باشد. لذا در فکر ساخت سنسوري اختصاصي است اما تا آن زمان پرچم‌دارانش بدون اين سنسور راهي بازار مي‌شوند. همچنين به نظر مي‌رسد اين گوشي‌ها بار ديگر ميزبان جک ۳.۵ ميلي‌متري صدا خواهند بود که خبر بسيار عجيب و دور از انتظاريست.

مسلما اين گوشي‌ها با پردازنده اگزينوس ۱۰۰۰ و اسنپدراگون ۸۷۵ (با ليتوگرافي ۵ نانومتري) راهي بازار خواهند شد. گفته مي‌شود سامسونگ در اين سري از پردازنده‌هاي خود، قرار نيست ضعيف‌تر از کوالکام ظاهر شود که البته معمولا اين ادعاها را مي‌شنويم اما در عمل تفاوت محسوسي بين دو پردازنده وجود دارد. با اين حال اميدواريم اين گفته‌ها درست باشد چرا که بخشي از کاربران پرچم‌داران مجهز به اگزينوس سامسونگ، مردم کشور ما هستند.

گلکسي اس ۲۱ اولترا شايد اولين گوشي سامسونگ باشد که با شارژر ۶۰ واتي راهي بازار مي‌شود. در حال حاضر پرچم‌داران اين شرکت در بيشترين حالت از شارژري با سرعت ۴۵ وات پشتيباني مي‌کنند و با توجه به اينکه احتمالا غول کره‌اي مي‌خواهد ظرفيت باتري گوشي‌هاي جديد را افزايش دهد، به نظر مي‌رسد استفاده از شارژري با سرعت بيشتر در برنامه‌هاي اين شرکت قرار داشته باشد. خبر استفاده از شارژر ۶۰ واتي را افشاگري با نام کاربري Boby25846908 در توييتر منتشر کرد.

از ديگر تغييرات گوشي‌هاي گلکسي اس ۲۱ به نسبت سري اس ۲۰ مي‌توان به سنسور اثرانگشت جديد اشاره کرد که از فناوري ۳D Sonic Max کوالکام استفاده مي‌کند و ۱۷ برابر بزرگ‌تر از سنسور فعلي بکار رفته در پرچم‌دارهاي کنوني سامسونگ مجهز به حسگر اولتراسونيک است. به ادعاي کوالکام، اين حسگر هم سريع‌تر است و هم فرايند قفل‌گشايي را آسان‌تر مي‌کند.

انتظار مي‌رود گوشي‌هاي سري اس ۲۱، بهمن ماه امسال راهي بازار شوند. مسلما تا آن تاريخ زمان زيادي باقي مانده اما جاي تعجبي ندارد افشاي اطلاعات مربوط به کهکشاني‌هاي جديد از همين حالا شروع شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم