گيم فا/ به نظر مي‌رسد کنسول‌هاي نسل بعدي با قيمتي مناسبي در دسترس بازي‌بازان قرار گيرند.

چندي پيش يک تحليل‌گر معروف قيمت و تاريخ عرضه‌ي پلي‌استيشن ۵ را قبل از تاييد رسمي سوني فاش کرد. شرکت سوني هنوز جزئيات حياتي پلتفرم نسل بعدي خود را به اشتراک نگذاشته است و طرفداران تشنه‌ي اطلاعات بيشتر در مورد بازي‌ها، نرم‌افزار، تاريخ عرضه و از همه مهم‌تر قيمت کنسول هستند. سکوت آن‌ها باعث شد تحليلگران و منابع داخلي پيش‌بيني‌هاي مختلفي داشته باشند و شايعه‌هاي گوناگوني در فضاي مجازي پخش شود.

در ذهن داشته باشيد اين احتمال وجود دارد که اطلاعات منتشر شده از اين تحليلگر معروف حقيقت نداشته باشد اما وي قبلاََ بيانيه‌هاي معتبري را به اشتراک گذاشته است. رابرتو سرانو (Roberto Serrano)، تحليلگر مشهور صنعت بازي‌هاي ويديويي، ساعاتي پيش اعلام کرد که کنسول نسل بعدي سوني در تاريخ ۲۳ آبان (۱۳ نوامبر) در دسترس طرفداران قرار خواهد گرفت. او همچنين در توييت خود به اين نکته اشاره کرد که اطلاعات او “بيش از يک شايعه يا پيش‌بيني” اعتبار دارند و از منبعي بسيار معبتر به دست او رسيده است. وي در ادامه توضيح مي‌دهد که نسخه‌ي استاندارد پلي‌استيشن ۵ با قيمت ۴۹۹ دلار يا ۴۹۹ يورو عرضه خواهد شد در حالي که نسخه‌ي ديجيتالي ۳۹۹ دلار يا ۳۹۹ يورو قيمت دارد.

وي همچنين در ادامه متذکر مي‌شود بازي‌بازان انگليسي انتظار قيمت ۴۴۷ پوندي و ۳۶۰ پوندي را براي نسخه‌ي استاندارد و ديجيتالي داشته باشند. نکته‌ي جالب توجه در مورد بيانيه‌ي او اين است که اطلاعات وي با جزئيات منتشر شده توسط خرده‌فروشي فرانسوي در اواخر ماه گذشته هماهنگي دارد. از طرفي باندل ويژه‌ي Fortnite براي کنسول‌هاي نسل بعدي در تاريخ ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر) عرضه خواهد شد که با اين گزارش در يک راستا قرار مي‌گيرند.

آقاي سرانو در توييت خود اعلام کرد، اکس‌باکس سري اس در تاريخ ۱۵ آبان (۵ نوامبر) و سري اکس در تاريخ ۱۶ آبان (۶ نوامبر) در دسترس بازي‌بازان قرار مي‌گيرد. بر اساس ادعاي آقاي سرانو کنسول اکس‌باکس سري اس با قيمت ۳۹۹ دلار عرضه مي‌شود در حالي که اکس‌باکس سري اکس ۴۹۹ دلار قيمت خواهد داشت. لازم به ذکر است که اين ادعا با گزارش‌ها و شايعه‌هاي اخير در تضاد قرار دارد. مدتي پيش خانوم آلانا پيرس (Alanah Pearce)، خبرنگار معروف، ادعا کرده بود که تصويري از جانب يکي از منابع داخلي مايکروسافت براي او ارسال شده است مبني بر اين که اکس‌باکس سري اکس ۵۹۹ دلار قيمت دارد. همچنين اخيراََ آن‌ها در کنفرانسي از قيمت بالاي توليد کنسول صحبت کرده‌ بودند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم