دیجی کالا/ همان‌طور که احتمالا می‌دانید، تنها یک روز پس از عرضه رسمی گلکسی نوت ۲۰ اولترا به بازار، تعدادی از کاربران وجود بخار گرفتگی لنز دوربین آن را گزارش دادند. بسیاری‌ها گمان کردند لنز دوربین این گوشی مشکل دارد اما سامسونگ امروز با صدور بیانیه‌ای، علت آن را توضیح داد.

به گزارش وب‌سایت Sammobile، بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای انجمن سامسونگ، از مشکل بخار گرفتگی لنز دوربین گلکسی نوت ۲۰ اولترا خبر داده‌اند. برخی‌ها حتی اعلام کردند گردوخاک درون این لنزها رفته و این خبر بسیاری از خریداران را نگران کرد.

Sammobile در ادامه‌ی گزارش خود به این نکته نیز اشاره کرد که تنها کاربران کشور کره جنوبی با این مشکل مواجه شده‌اند و هنوز کاربران کشور‌های دیگر موضوعی از این بابت را گزارش نکرده‌اند. در همین راستا وب‌سایت TechRadar در تماسی با سامسونگ، علت را جویا شد. سامسونگ هم ضمن اشاره به اینکه از موضوع پیش آمده آگاه است اعلام کرد مشکل اصلا جدی نیست. متن کامل بیانیه‌ی این شرکت به شرح زیر است:

سامسونگ متعهد به تضمین رضایت مصرف‌کننده و تجربه لذت‌بخش آن‌ها از دستگاه‌های گلکسی است. به‌تازگی تعداد کمی گزارش مبنی بر وجود بخار درون لنز گوشی گلکسی نوت ۲۰ اولترا دریافت کردیم.
مانند شیشه و محصولات ساخته شده از آن، اگر گوشی‌های ضد آب را هم در معرض تغییر ناگهانی دما قرار دهید، بخار گرفتگی در آن به وجود خواهد آمد.
 
سامسونگ معمولا گوشی‌های خوب و بدون نقص فنی تولید می‌کند اما سابقه‌ی ساخت محصولات مشکل‌دار در کارنامه غول کره‌ای وجود دارد. مثلا گلکسی فولد به‌عنوان اولین تجربه این شرکت در ساخت محصولی با نمایشگر تاشونده، در سری اول به شکست انجامید چرا که امکان ورود گردوغبار درون لولاهای آن وجود داشت. در نهایت سامسونگ مجبور شد زمان عرضه آن را به تعویق انداخته و نسخه‌ی بهبود یافته‌ی آن را راهی بازار کند.

گلکسی نوت ۷ را هم که احتمالا به خاطر دارید. محصولی که قرار بود تجربه‌ای متفاوت باشد اما از مشکل باتری رنج می‌برد و آتش می‌گرفت. مشکل این گوشی به قدری جدی بود که با به‌روزرسانی هم حل ‌نشد و به همین خاطر سامسونگ تمام این گوشی‌ها را از بازار جمع‌آوری کرد.

به نظر می‌رسد مشکل گلکسی نوت ۲۰ اولترا اصلا نتیجه‌ای مشابه گلکسی نوت ۷ در پی نداشته باشد. مشکلی که نوت سال ۲۰۱۶ به آن گرفتار شد حتی توجه کاربرانی را که به گوشی‌های هوشمند علاقه نداشتند به خود جلب کرد اما ظاهرا تنها تعداد محدودی از کاربران چنین تجربه بدی را با نوت ۲۰ اولترا داشتند.

اگر به خاطر داشته باشید یک سری از کاربران بعد از ورود گلکسی اس ۲۰ اولترا به بازار هم از شکستن ماژول دوربین آن خبر داده بودند اما حالا می‌بینیم که هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. در حال حاضر کمی بیشتر از ۱۰۰ نفر وجود بخار در لنز دوربین را گزارش داده‌اند که اگر این تعداد را بدبینانه به ۲۰۰ برسانیم، باز هم تنها ۰٫۲۵ درصد از ۷۸۰.۰۰۰ گوشی فروخته شده به این مشکل دچار شده‌اند.

البته مدت زمان زیادی هم نیست که این گوشی راهی بازار شده و این احتمال هم وجود دارد که مشکل یاد شده به مرور جدی‌تر شود و کاربران بیشتری آن را گزارش کنند. با این حال خود سامسونگ آن را مسأله‌ای جدی نمی‌داند و شواهدی هم که وجود دارد، بیانیه‌ی غول کره‌ای را تأیید می‌کند.

گلکسی نوت ۲۰ اولترا هنوز رسما وارد بازار ایران نشده اما خوشبختانه تا آن زمان قطعا خبرهای بیشتری در رابطه با این موضوع خواهیم شنید که آیا بخار گرفتگی لنز دوربین آن جدی است یا فقط به خاطر تغییر ناگهانی دماست.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم