زوميت/ گوشي نوکيا 3.4 در فهرست گيک‌بنچ رويت شد، در بنچمارک اشاره‌اي به تراشه استفاده‌شده نمي‌شود اما با توجه‌ به امتيازهاي کسب‌شده انتظار مي‌رود که گوشي مذکور به تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ مجهز باشد.
   
اصولا محصولاتي که در دست ساخت هستند، در شرکت‌هاي سازنده با القاب خاصي ناميده مي‌شوند. بااين‌حال، نکته جالبي در مورد محصولات برند نوکيا  وجود دارد که اچ‌ام‌دي گلوبال، شرکت سازنده محصولات تحت برند نوکيا، براي نام‌گذاري محصولات در دست ساخت خود از اسامي شخصيت‌هاي مارول استفاده مي‌کند. 

گويا محصول در دست توسعه‌ي جديد اين شرکت که نوکيا ۳.۴ نام دارد نيز با لقب دکتر استرنج (Doctor Strange) در درون شرکت شناخته مي‌شود. جالب است بدانيد براي نوکيا ۲.۴ نيز لقب ولورين انتخاب شده است. حال، اخباري به گوش مي‌رسد که نوکيا ۳.۴ يا دکتر استرنج در بنچمارک گيک‌بنچ فهرست شده است و گويا از تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ استفاده مي‌کند.

در فهرست به‌صورت دقيق به تراشه استفاده‌شده در نوکيا ۳.۴ اشاره‌اي نمي‌شود؛ اما امتيازهاي کسب‌شده، بسيار شبيه به امتيازات ويوو واي ۲۰ (Vivo Y20) هستند که از تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ استفاده مي‌کند. همين موارد نيز سبب شده تا تخمين زده شود که نوکيا ۳.۴ نيز مجهز به تراشه اسنپدراگون ۴۶۰ کوالکام خواهد بود.

در هر صورت، برخورداري پردازنده  نوکيا ۳.۴ از چهار هسته کرتکس A73 باعث مي‌شود که محصول جديد اچ‌ام‌دي گلوبال در مقايسه با نوکيا ۲.۴ از برتري قابل توجهي در پردازش داده‌ها برخوردار شود. نوکيا ۲.۴ از تراشه هليو پي ۲۲ ساخت مدياتک  استفاده مي‌کند و پردازنده آن مجهز به هسته‌هاي کرتکس A53 شده است. انتظار مي‌رود نوکيا ۳.۴ داراي ۳ گيگابايت حافظه رم باشد.

در صورتي که شايعات صحت داشته باشند، نوکيا ۲.۴ و ۳.۴ به‌همراه دو گوشي  هوشمند نوکيا ۶.۳ و ۷.۳ در نمايشگاه IFA امسال رونمايي مي‌شوند. زمان برگزاري نمايشگاه IFA سوم سپتامبر (سيزدهم شهريور) خواهد بود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم