باشگاه خبرنگاران/ شرکت اوپو نسل بعدي لنز پريسکوپي با زوم اپتيکال ۸۵-۱۳۵ ميلي‌متري را معرفي کرد.

اوپو نسل جديد دوربين‌هاي پريسکوپي خود را معرفي کرد، البته اين شرکت فعلا ماژول آن را نشان داده، اما دستگاه‌هايي که از اين نوع دوربين استفاده مي‌کنند در آينده‌اي نه چندان دور رونمايي مي‌شوند.

اين ماژول داراي لنز ۷ عنصري بوده و قادر است طول کانوني خود را از ۸۵ ميلي متر تا ۱۳۵ ميلي متر تنظيم کند (معادل ۳۵ ميلي متر). ديافراگم اين لنز از f /3.3 شروع مي‌شود و در حداکثرترين حالت خود به f /4.4 مي‌رسد. يک درايور جديد با دقت بالا ۱۶ بيتي نيز دو گروه از لنز‌ها را براي بزرگنمايي و همچنين فوکوس خودکار حرکت مي‌دهد. البته اين بخش مسئول کنترل تثبيت کننده اپتيکال تصوير نيز هست.

محصول جديد اوپو فقط يک لنز جديد نيست بلکه اين شرکت روي سنسور و الگوريتم‌هاي پردازش تصوير نيز کار کرده است. سنسور "بزرگ" اين لنز داراي رزولوشن ۳۲ مگاپيکسل و فيلتر Quad Bayer است. با استفاده از انباشت تصوير، اين دوربين قادر به بزرگنمايي هيبريدي تا ۲۸۰ ميلي متر است. با در نظر داشتن لنز ۲۶ ميلي‌متري در در دوربين اصلي، اين ماژول مي‌تواند به کاربر زومي ارائه دهد که از ۳.۳ تا ۵.۲ برابر را شامل مي‌شود، همچنين بزرگنمايي هيبريدي اين دستگاه مي‌تواند تا ۱۱ برابر پيش رود.

ماه گذشته يک جانشين مشکوک براي دستگاه Oppo Reno 10x در سايت TENAA ديده شد و صحبت‌هايي از زوم پريسکوپي ارتقاء يافته شده موجود در اين دستگاه نيز به ميان آمد. اين گوشي هوشمند يک نمايشگر ۶.۵ اينچي ۹۰ هرتزي امولد نيز دارد و از اينترنت 5G پشتيباني مي‌کند. بر اساس اطلاعات فاش شده باتري درون اين دستگاه داراي ظرفيتي برابر ۳۹۴۵ ميلي‌آمپر است. حالا که صحبت از شارژ و باتري شد بايد بگوييم که اوپو در حال کار روي فناوري شارژ ۱۲۵ واتي است که براي پرچمداران آينده خود استفاده کند. 

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم