مجله ديجي کالا/ اينطور که به نظر مي‌رسد، داغ شدن گلکسي بادز و دو مدل بعد آن يعني گلکسي بادز پلاس و گلکسي بادز لايو به چالش جديدي براي سامسونگ تبديل شده. به گزارش کاربران، استفاده از سري گلکسي بادز در محيط‌هاي گرم، باعث داغ شدن آن‌ها مي‌شود. طوري که بوق هشدار آن‌ها به صدا در مي‌آيد.

ظاهرا مشکلات سامسونگ تمامي ندارد. تقريبا دو روز پيش بود که بيش از ۱۰۰ نفر از کاربران از مشکل بخار گرفتگي لنز دوربين گلکسي نوت ۲۰ اولترا شکايت داشتند که سامسونگ علت آن را تغيير ناگهاني دما دانست. اما حالا به نظر مي‌رسد ايربادز‌هاي اين شرکت نيز يک مشکل عجيب دارد و آن هم اين است که اگر در معرض دماي ۳۲-۳۷ درجه سانتي گراد قرار گيرند، بوق هشدار آن‌ها به نشانه‌ي گرماي بيش از حد فعال مي‌شود.

يکي از کاربران در رديت در رابطه با مشکل گلکسي بادز خود اينطور نوشت:

اخيرا يک گلکسي بادز خريدم و الان هم از آن استفاده مي‌کنم. اما بعد از يک ساعت استفاده بدون وقفه، دماي آن افزايش يافته و شروع به گرم شدن مي‌کند. آيا کسي تا به حال اين مورد را تجربه کرده؟ آيا همچين اتفاقي براي هدفون‌هاي مشابه طبيعي است؟
يکي ديگر از کاربران در انجمن Galaxy Community در رابطه با گلکسي بادز پلاس خود نوشت:

مشکل اينجاست که نمي‌توانيد از گلکسي بادز پلاس زير نور مستقيم آفتاب استفاده کنيد. اگر در روزهاي ابري يا در شرايطي که نور آفتاب مستقيم نتابد از آن استفاده کنم همه چيز خوب است. اما در روز روشن و در شرايطي که آفتاب به يکي از آن‌ها بتابد، هر ۵ الي ۱۰ ثانيه بوق هشدار آن به صدا در مي‌آيد تا اينکه آن‌ها را از زير نور آفتاب خارج کنم که خب در اين حالت هيچ استفاده‌اي نخواهند داشت. براي آزمايش، درحالي که آن‌ها را درون گوش خود قرار داده بودم، هر يک را به سمت نور آفتاب نگه داشتم و متوجه شدم دقيقا هماني که زير نور آفتاب قرار مي‌گيرد بوق هشدار مي‌زند. اگر مسير نور آفتاب مسدود شود، ديگر مشکلي وجود ندارد.

ايربادزهاي ديگر در شرايط مشابه بوق هشدار نمي‌زنند. فکر مي‌کنم سامسونگ طبق معمول هرگونه اطلاع از اين مسأله را انکار کند اما به نظر من قرارگيري زير نور آفتاب عامل اصلي گرم شدن گلکسي بادزهاست که بسياري‌ها از آن گله داشتند.
شنيدن مداوم صداي بوق حين گوش دادن به موسيقي واقعا آزاردهنده است. البته که اين مشکل تنها در شرايط خاص پيش مي‌آيد اما در واقع اين يعني کاربراني که در محيط‌هاي گرم يا زير نور آفتاب کار مي‌کنند بايد قيد گلکسي بادزها را بزنند چون در غير اين صورت چيزي جز صداي بوق هشدار به گوششان نخواهد رسيد.

از طرفي اگر دماي بالا واقعا باعث داغ شدن گلکسي بادز يا هر ايربادز ديگري شده و به آن صدمه بزند، مي‌توان بوق زدن را نشانه‌ي خوبي در نظر گرفت. اما اينکه تاکنون کاربران ديگر ايربادزها به وجود چنين مشکلي اشاره نکردند کمي عجيب است. در حال حاضر نه مي‌توان گفت شرکت‌هاي ديگر اين موضوع را ناديده گرفتند و نه مي‌توان گفت گلکسي بادزها حتما مشکل خاصي دارند.

متاسفانه سامسونگ هنوز بيانيه‌اي در اين رابطه منتشر نکرده و به نظر مي‌رسد فعلا در حال بررسي شرايط است. در حال حاضر بسياري‌ها اين مشکل را گزارش داده‌اند و اگر براي سامسونگ وجود اين مشکل اثبات شود، قطعا پاسخي در رابطه با آن خواهد داشت.

اگر شما عزيزان هم از اين محصولات استفاده مي‌کنيد، آيا تاکنون تجربه چنين مشکلي را داشته‌ايد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم