گجت نيوز/ مدل هاي هواوي ميت ۴۰ – Huawei Mate 40 موفق به کسب تأييديه MIIT شدند. اين درحالي است که اخيراً رندرهاي رسمي آن‌ها نيز منتشر شده است.

انتظار مي‌رود گوشي Huawei Mate 40 به زودي رونمايي شود و گزارش جديدي در اين راستا منتشر شده که به ۳ نسخه از مدل هاي هواوي ميت ۴۰ به همراه کدنام و شماره مدل فني آن‌ها اشاره دارد. اين ۳ مدل موفق به کسب تأييديه MIIT‌ در چين شده‌اند. اگرچه اين رگولاتوري جزئياتي از اين گوشي‌ها را فاش نکرده است.

نسخه‌ي معمولي سري ميت ۴۰ با کدنام Ocean و شماره مدل OCE-AN00 در دست توسعه قرار دارد. نسخه پرو اين خانواده Noah است و شماره مدل NOH-AN00 به آن اختصاص پيدا کرده، در حالي که نسخه ميت ۴۰ پرو پلاس نيز با شماره مدل NOP-AN00 در دست توسعه است. اگرچه برخلاف دو مدل قبلي، کدنام اين گوشي نامشخص خواهد بود.

تمام مدل هاي هواوي ميت ۴۰ از تراشه جديد ۵ نانومتري Kirin هواوي قدرت خواهند گرفت. گفته مي‌شود با توجه به تحريم‌هاي ايالات متحده، اين آخرين تراشه‌اي است که شرکت هواوي مي‌سازد. نام اين تراشه قاعدتاً بايد Kirin 1000 باشد، اما ظاهراً هواوي نام Kirin 9000 را براي آن در نظر گرفته است. 

به تازگي رندرهايي مبتني بر فايل‌هاي طراحي CAD گوشي ميت ۴۰ و ميت ۴۰ پرو به بيرون درز کرده است. اين رندرها طراحي نمايشگري با حاشيه‌هاي به مراتب کمتر در مدل پرو و همچنين حفره باريک‌تر براي دوربين دوگانه سلفي در اين گوشي را به نمايش مي‌گذارند. 

انتظار مي‌رود نسخه‌هاي بعدي سري ميت از يک دوربين اصلي ۱۰۸ مگاپيکسلي بهره‌مند باشند و مدل پرو آن بتواند زوم ۵۵ برابري را ارائه کند. تصويري که در بالا مشاهده مي‌کنيد، مربوط به ماژول دوربين اين گوشي‌ها است که توسط اشخاصي نزديک به تأمين کنندگان شرکت هواوي به بيرون درز کرده است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم