گجت نیوز/ مدل های هواوی میت ۴۰ – Huawei Mate 40 موفق به کسب تأییدیه MIIT شدند. این درحالی است که اخیراً رندرهای رسمی آن‌ها نیز منتشر شده است.

انتظار می‌رود گوشی Huawei Mate 40 به زودی رونمایی شود و گزارش جدیدی در این راستا منتشر شده که به ۳ نسخه از مدل های هواوی میت ۴۰ به همراه کدنام و شماره مدل فنی آن‌ها اشاره دارد. این ۳ مدل موفق به کسب تأییدیه MIIT‌ در چین شده‌اند. اگرچه این رگولاتوری جزئیاتی از این گوشی‌ها را فاش نکرده است.

نسخه‌ی معمولی سری میت ۴۰ با کدنام Ocean و شماره مدل OCE-AN00 در دست توسعه قرار دارد. نسخه پرو این خانواده Noah است و شماره مدل NOH-AN00 به آن اختصاص پیدا کرده، در حالی که نسخه میت ۴۰ پرو پلاس نیز با شماره مدل NOP-AN00 در دست توسعه است. اگرچه برخلاف دو مدل قبلی، کدنام این گوشی نامشخص خواهد بود.

تمام مدل های هواوی میت ۴۰ از تراشه جدید ۵ نانومتری Kirin هواوی قدرت خواهند گرفت. گفته می‌شود با توجه به تحریم‌های ایالات متحده، این آخرین تراشه‌ای است که شرکت هواوی می‌سازد. نام این تراشه قاعدتاً باید Kirin 1000 باشد، اما ظاهراً هواوی نام Kirin 9000 را برای آن در نظر گرفته است. 

به تازگی رندرهایی مبتنی بر فایل‌های طراحی CAD گوشی میت ۴۰ و میت ۴۰ پرو به بیرون درز کرده است. این رندرها طراحی نمایشگری با حاشیه‌های به مراتب کمتر در مدل پرو و همچنین حفره باریک‌تر برای دوربین دوگانه سلفی در این گوشی را به نمایش می‌گذارند. 

انتظار می‌رود نسخه‌های بعدی سری میت از یک دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی بهره‌مند باشند و مدل پرو آن بتواند زوم ۵۵ برابری را ارائه کند. تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، مربوط به ماژول دوربین این گوشی‌ها است که توسط اشخاصی نزدیک به تأمین کنندگان شرکت هواوی به بیرون درز کرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم