سخت افزار/ بازار گوشي‌هاي اندرويدي با توجه به پوشش کامل بازار ميانرده، پايين‌رده، بالارده و پرچمدار باعث شده است تا درصد زيادي از کاربران به فکر خريد يک دستگاه اندرويدي باشند و از هزينه 1000 دلاري براي خريد آيفون خودداري کنند. هماهنگي پسورد بين اندرويد و ChromeOS بلاخره بعد از مدت‌ها قرار است صورت بگيرد و کاربران ChromeOS بلاخره مي‌توانند طعم هماهنگي سيستم عامل را متوجه شوند.

يکي از ويژگي‌هاي کوچک سيستم عامل iOS و MacOS اين است که هر دو آن‌ها در کنار يکديگر کار مي‌کنند و خيلي از ويژگي‌هاي آن‌ها با يکديگر مشترک است. به عنوان مثال در صورتي که يک دستگاه جديد خريداري کرده باشيد و نياز به وارد کردن رمز WIFI خود را داشته باشيد در صورتي که دستگاه قبلي شما اين رمز را در خود ذخيره داشته باشد ديگر نيازي به وارد کردن مجدد پسورد واي فاي نيست و دستگاه جديد شما به صورت خودکار به مودم وصل خواهد شد. اينکار درست است که يک زمان 5 ثانيه‌اي خواهد برد اما از نظر عملکرد و هماهنگي نرم افزاري بين دو اکو سيستم چشم انداز بزرگتري را به ما نشان خواهد داد.

هماهنگي پسورد بين اندرويد و ChromeOS ساده‌تر از تصور
خبر خوب اين است که ظاهرا هماهنگي پسورد بين اندرويد و ChromeOS قرار است بلاخره به يک پروژه تبديل شود و براساس گزارشات رسيده گوگل قصد دارد تا به زودي با اضافه کردن يک قابليت امکان Sync کردن رمز WIFI بين اندرويد و ChromeOS را ساده‌تر کند. اين بدين معنا است که در صورت استفاده از سيستم عامل ChromeOS قادر هستيد تا در صورت نياز به وصل کردن گوشي خود به واي فاي، به راحتي بدون نياز به پسورد و با استفاده از Sync اينکار را انجام دهيد.

اين ويژگي بين دو اکو سيستم جابجايي خواهد داشت يعني مهم نيست که از اندرويد به کروم OS باشد يا از کروم OS به اندرويد، در هر دو صورت اين موضوع کاربرد خواهد داشت. همچنين بستر اين قابليت بر روي بلوتوث خواهد بود، بدين معنا که نيازي به اينترنت براي انجام اين کار نيست. درحال حاضر هنوز زمان مشخصي براي ارائه اين پروژه و ويژگي مشخص نشده است اما ظاهرا به زودي بايد منتظر خبر‌هاي مهم از سوي کمپاني اپل براي ChromeOS باشيم.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم