سخت افزار/ بازار گوشی‌های اندرویدی با توجه به پوشش کامل بازار میانرده، پایین‌رده، بالارده و پرچمدار باعث شده است تا درصد زیادی از کاربران به فکر خرید یک دستگاه اندرویدی باشند و از هزینه 1000 دلاری برای خرید آیفون خودداری کنند. هماهنگی پسورد بین اندروید و ChromeOS بلاخره بعد از مدت‌ها قرار است صورت بگیرد و کاربران ChromeOS بلاخره می‌توانند طعم هماهنگی سیستم عامل را متوجه شوند.

یکی از ویژگی‌های کوچک سیستم عامل iOS و MacOS این است که هر دو آن‌ها در کنار یکدیگر کار می‌کنند و خیلی از ویژگی‌های آن‌ها با یکدیگر مشترک است. به عنوان مثال در صورتی که یک دستگاه جدید خریداری کرده باشید و نیاز به وارد کردن رمز WIFI خود را داشته باشید در صورتی که دستگاه قبلی شما این رمز را در خود ذخیره داشته باشد دیگر نیازی به وارد کردن مجدد پسورد وای فای نیست و دستگاه جدید شما به صورت خودکار به مودم وصل خواهد شد. اینکار درست است که یک زمان 5 ثانیه‌ای خواهد برد اما از نظر عملکرد و هماهنگی نرم افزاری بین دو اکو سیستم چشم انداز بزرگتری را به ما نشان خواهد داد.

هماهنگی پسورد بین اندروید و ChromeOS ساده‌تر از تصور
خبر خوب این است که ظاهرا هماهنگی پسورد بین اندروید و ChromeOS قرار است بلاخره به یک پروژه تبدیل شود و براساس گزارشات رسیده گوگل قصد دارد تا به زودی با اضافه کردن یک قابلیت امکان Sync کردن رمز WIFI بین اندروید و ChromeOS را ساده‌تر کند. این بدین معنا است که در صورت استفاده از سیستم عامل ChromeOS قادر هستید تا در صورت نیاز به وصل کردن گوشی خود به وای فای، به راحتی بدون نیاز به پسورد و با استفاده از Sync اینکار را انجام دهید.

این ویژگی بین دو اکو سیستم جابجایی خواهد داشت یعنی مهم نیست که از اندروید به کروم OS باشد یا از کروم OS به اندروید، در هر دو صورت این موضوع کاربرد خواهد داشت. همچنین بستر این قابلیت بر روی بلوتوث خواهد بود، بدین معنا که نیازی به اینترنت برای انجام این کار نیست. درحال حاضر هنوز زمان مشخصی برای ارائه این پروژه و ویژگی مشخص نشده است اما ظاهرا به زودی باید منتظر خبر‌های مهم از سوی کمپانی اپل برای ChromeOS باشیم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم