برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موبایل و بازی

سرعت اینترنت ایران در رده بندی جهانی چه رتبه‌ای دارد؟

منبع
ايسنا
بروزرسانی
سرعت اینترنت ایران در رده بندی جهانی چه رتبه‌ای دارد؟

ايسنا/ رتبه يک تا سه سرعت اينترنت موبايل در جهان تا ماه جولاي ۲۰۲۰، به ترتيب به امارات متحده عربي، کره جنوبي و چين تعلق دارد؛ متوسط سرعت دانلود اينترنت موبايل در ايران تا ماه جولاي سال جاري ميلادي، ۳۴.۵۱ مگابيت‌بر ثانيه است که رتبه ايران را در مقايسه با ماه ژوئن، به ۷۴ از ميان ۱۳۸ کشور رسانده است.

طبق اطلاعات وب‌سايت Speedtest که شاخص‌هاي جهاني اينترنت را در کشورها بررسي مي‌کند. در ماه ژانويه سال ۲۰۲۰، متوسط جهاني سرعت دانلود اينترنت موبايل در جهان، ۳۱.۹۵ مگابيت‌برثانيه و متوسط جهاني سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابيت‌برثانيه بود. متوسط جهاني سرعت دانلود اينترنت پهن‌باند ثابت نيز در تمامي کشورها، ۷۴.۲۳ مگابيت‌برثانيه و متوسط جهاني سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابيت‌برثانيه اعلام شد.

طبق آخرين آمار منتشرشده تا ماه جولاي ۲۰۲۰، متوسط جهاني سرعت دانلود اينترنت موبايل، ۳۴.۵۱ مگابيت‌برثانيه و متوسط جهاني سرعت آپلود اينترنت موبايل، ۱۰.۹۳ مگابيت‌برثانيه است. همچنين در حوزه اينترنت ثابت، متوسط جهاني سرعت دانلود، ۸۱.۴۶ مگابيت‌برثانيه و متوسط جهاني سرعت آپلود ۴۲.۶۳ مگابيت‌برثانيه است.رتبه يک تا پنج اينترنت موبايل در جهان تا ماه جولاي ۲۰۲۰، به ترتيب به امارات متحده عربي (۱۱۰.۹۰ مگابيت‌برثانيه)، کره جنوبي (۱۰۹.۰۴ مگابيت‌برثانيه)، چين (۱۰۵.۱۱ مگابيت‌برثانيه)، قطر (۸۸.۷۸ مگابيت‌برثانيه) و عربستان (۷۱.۷۳ مگابيت‌برثانيه) تعلق دارد. همچنين رتبه يک تا پنج اينترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتيب به سنگاپور (۲۱۳.۱۸ مگابيت‌برثانيه)، هنگ‌کنگ (۲۰۲.۶۰ مگابيت‌برثانيه)، تايلند (۱۷۱.۴۵ مگابيت‌برثانيه)، کره جنوبي (۱۶۹.۷۴ مگابيت‌برثانيه) و روماني (۱۶۳.۵۴ مگابيت‌برثانيه) تعلق دارد.

وضعيت اينترنت ثابت و موبايل در ايران

اينترنت موبايل ايران در ماه ژانويه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابيت‌برثانيه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اينترنت پهن‌باند ثابت نيز ايران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابيت‌برثانيه، جايگاه ۱۲۲ جهاني را کسب کرده بود. اين در حالي است که تا ماه جولاي سال جاري، متوسط سرعت دانلود اينترنت موبايل در ايران ۲۹.۸۷ مگابيت‌برثانيه و متوسط سرعت آپلود اينترنت موبايل، ۱۱.۸۵ مگابيت‌برثانيه است که رتبه ايران را به ۷۴ از ميان ۱۳۸ کشور رسانده و در مقايسه با رتبه ۷۰ در ژانويه سال جاري ميلادي، حاکي از  آن است که چهار رتبه‌ و نسبت به ماه ژوئن که ايران در رتبه ۶۶ قرار داشت، هشت رتبه‌اي پايين تر آمده است.در حوزه اينترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ايران، ۱۵.۶۱ مگابيت‌برثانيه و متوسط سرعت آپلود ۸.۷۶ مگابيت‌برثانيه است که رتبه ايران را به ۱۲۵ از ميان ۱۷۴ کشور رسانده و در مقايسه با ژانويه سال جاري ميلادي که اينترنت ثابت ايران در رتبه ۱۲۲ قرار داشت،  سه پله‌اي کمتر شده است. اين در حالي است که در ماه ژوئن، اينترنت ثابت ايران در رتبه ۱۳۳ قرار داشت و اکنون در مقايسه با ماه گذشته، صعودي هشت رتبه‌اي را تجربه کرده است.

طبق اين آمار، اينترنت موبايل ايران در حال حاضر از باهاماس، جمهوري دومينيک و آرژانتين کندتر و از کاستاريکا، سورينام و لائوس سريع‌تر است.همچنين اينترنت ثابت ايران در حال حاضر از آنتيگوا و باربوردا کندتر و مالي کندتر و از مالديو و بوليوي سريع‌تر است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره