گیم فا/ یکی از عناوین انحصاری زمان لانچ اکس‌باکس وان حالا تحت مالکیت رقیب آن‌ها قرار دارد اما به نظر می‌رسد سونی به بازیابی آن علاقه‌ای ندارد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت برند Sunset Overdrive در حال حاضر تحت مالکیت شرکت سونی قرار دارد. با وجود این که بازی ابتدا به صورت انحصاری برای پلتفرم مایکروسافت، اکس‌باکس وان، در دسترس قرار گرفت اما در نهایت اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) توانست آی‌پی (IP) مذکور را حفظ کند. حالا که پلی‌استیشن استودیوی اینسامنیاک، توسعه دهنده‌ی Ratchet & Clank و Marvel’s Spider-Man را خریداری کرده است ما شاهد انتقال این آی‌پی به زیرمجموعه‌ی سونی هستیم.

آقای شوهی یوشیدا (Shuhie Yoshida) در گفت و گویی با وبسایت ژاپنی Inside Games تایید کرد که شرکت سونی در حال حاضر مالکیت عنوان منتشر شده از سوی مایکروسافت را در دست دارد. وی در این باره گفت:

SIE حق و حقوق تمامی کار‌های قدیمی اینسامنیاک گیمز را تحت مالکیت خود دارد.

اما تا چه میزان احتمال پورت Sunset Overdrive برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن وجود دارد؟ باید بگوییم که آقای یوشیدا بیشتر به بازی‌هایی که در آینده از سوی این استودیو عرضه خواهد شد چشم دارد و احتمالاََ بازی‌های قدیمی در حال حاضر مورد توجه آن‌ها قرار نگیرد. بنابراین به نظر نمی‌رسد که در حال حاضر سونی بخواهد سری Sunset Overdrive را بازیابی کند چرا که در مقایسه با انحصاری‌های پلی‌استیشن فروش چندان خوبی را تجربه نکرد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا سونی باید به بازی‌های قدیمی اینسامنیاک سر بزند و یا این که برروی پروژه‌های تازه‌تر تمرکز کنند؟ 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم