ديجياتو/ اپل در آينده نزديک سومين فروشگاه خود را در سنگاپور افتتاح مي‌کند، اين فروشگاه طراحي منحصر به فردي دارد و روي آب قرار مي‌گيرد.

اين غول فناوري آمريکايي در بيانيه‌اي از باز کردن اين فروشگاه در آينده نزديک در «مارينا بي سندز» يا MBS خبر داده، اما تاريخ دقيقي براي آن اعلام نکرده است. اين فروشگاه طراحي کروي خواهد داشت و اولين فروشگاه اين شرکت در جهان خواهند بود که روي آب قرار مي‌گيرد. در فاصله سال‌هاي ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ اين محل در اختيار «آوالون» قرار داشت.

سخنگوي اپل درباره اين فروشگاه اعلام کرده: «فروشگاه MBS اپل در آينده نزديک به سنگاپور مي‌آيد و تبديل به اولين فروشگاه اين شرکت مي‌شود که روي آب قرار مي‌گيرد. مانند تمام فروشگاه‌هاي اپل در سراسر جهان، فروشگاه مارينا بي سندز نيز بهترين محصولات را در اختيار خريداران قرار مي‌گيرد. بي‌صبرانه منتظر ملاقات با شما هستيم.»

اپل نزديک به يکسال پيش فروشگاه خود در فرودگاه چانگي را افتتاح کرد تا تبديل به دومين فروشگاه اين کمپاني در سنگاپور شود. اين غول فناوري آمريکايي اولين فروشگاه خود در سنگاپور و جنوب شرق آسيا را در سال ۲۰۱۷ در «نايتسبريج» افتتاح کرد.

مديرعامل اپل، تيم کوک اواخر سال گذشته ميلادي در بازديد از سنگاپور به باز کردن سومين فروشگاه اين کمپاني در اين کشور اشاره کرد که علت آن، تعداد بالاي مشتريان در فروشگاه‌هاي ديگر عنوان شد. با وجود چنين گفته‌اي، به علت شيوع کرونا بسياري از فروشگاه‌ها در اين کشور خلوت هستند و اين ويروس ضربه سنگيني به اين بخش و همچنين صنعت توريسم زده است.

ميزان خرده‌فروشي در ماه ژوئن کاهش ۲۷.۸ درصدي را نسبت به سال گذشته ميلادي تجربه کرده و نزديک به ۲۲۰۰ توريست در همين ماه از سنگاپور بازديد کرده‌اند، در حالي که اين آمار در سال گذشته ميلادي به ۱.۶ ميليون نفر رسيده بود.

در حالي که اين فروشگاه جديد در منطقه خاصي قرار گرفته، انتظار نمي‌رود در شرايط کنوني باعث افزايش فروش محصولات اپل در اين کشور شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم