مهر/ يک شرکت فنلاندي با استفاده از هوش مصنوعي فونتي را توسعه داده که با قلدري سايبري مقابله و کلمات تحقير آميز در متن را تار مي کند.

قلدري سايبري به مشکل فزاينده در عصر اينترنت تبديل شده است. در همين راستا «تيتووري»(TietiEVRY)، شرکت فناوري فنلاندي اميدوار است تا با ارائه فونتي که بي ادبي را در نرم افزار اديت متن، مي پوشاند، اين مشکل را حل کند. به طور دقيق تر اين فونت در نرم افزارهاي ورد و اوت لوک کلمات را تار مي کند.

اين فناوري که «تايپ مودبانه»(The Polite Type) نام دارد و با استفاده از يادگيري ماشيني مي تواند اصطلاحات اهانت آميز را رديابي و کلمات ديگري را جايگزين واژه هاي تحقيرآميز کند.

به عنوان مثال جمله « تو احمق هستي» با استفاده از اين فناوري به «تو ساده لوح هستي» و جمله «من از تو متنفرم» به « من با تو مخالفم» تبديل مي شود.

اصطلاحات تحقيرآميزي که به نژاد، جنسيت و قوميت مرتبط هستند با کلماتي ساده که نشان دهنده يک گروه هستند، جايگزين مي شوند.

«تيتووري» ادعا مي کند اين نخستين فونتي است که قابليت تار کردن را به عنوان ابزاري براي سانسور نفرت پراکني استفاده کرده است.

کيا هارينگ سخنگوي اين شرکت مي گويد: مي خواهيم قلدرها درباره کلماتي که به کار مي برند و معناي آنها، دوباره فکر کنند. قلدري به خصوص به کودکان و نوجوانان آسيب مي رساند.

 فناوري «تايپ مودبانه» به طور رايگان قابل دانلود است  و با بيشتر برنامه هاي فراوري کلمات همخواني دارد. همچنين اين فناوري در صورت آفلاين بودن کاربر نيز فعال است.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم