زوميت/ آيفون تاشوي اپل، از نظر طراحي شباهت‌هايي به گلکسي زد فليپ سامسونگ و سرفيس دوئو مايکروسافت خواهد داشت.
   
چندي است که شاهد عرضه گوشي‌هاي هوشمند تاشو با ويژگي‌هاي خاص و متمايز نسبت به محصولات ديگر موجود در بازار هستيم. اخيرا نيز سامسونگ  جديدترين دستاورد خود با نام گلکسي زد فود 2 را رونمايي کرد که از برترين تلفن‌هاي هوشمند تاشو محسوب مي‌شود. 

در اين بين، شرکت‌هاي ديگر نيز خود را براي عرضه محصولات جديدشان آماده مي‌کنند که براي مثال مي‌توان سرفيس  دوئو مايکروسافت  را نام برد؛ محصولي که انتظار مي‌رود طي ماه‌هاي آينده با قيمتي ۱،۴۰۰ دلاري روانه بازار شود. در هر صورت، به‌نظر مي‌رسد شرکت ديگري نيز در حال کار روي گوشي  تاشو است.

افشاگري به‌نام جان پروسر با انتشار ويديويي از جزئيات محصولي معرفي‌نشده از اپل  خبر داده است که طراحي ظاهري جالبي را به‌همراه دارد. گوشي تاشو اپل از سري آيفون  که درحال‌حاضر با نام آيفون فولد شناخته مي‌شود گويا از سه نمايشگر استفاده خواهد کرد.

بدنه دستگاه شبيه به گلکسي زد فليپ طراحي مي‌شود؛ اما از نمايشگر خارجي با ابعاد بزرگ‌تري استفاده خواهد شد. نمايشگر داخلي نيز درواقع ترکيبي از دو نمايشگر جداگانه مي‌شود که حاشيه‌اي ميان آن‌ها وجود ندارد. چنين طراحي با وجود شباهت ميان سرفيس دوئو از تفاوتي مهم برخوردار است. سرفيس دوئو از دو نمايشگري استفاده مي‌کند که امکان تشخيص حاشيه‌ي موجود ميان دو نمايشگر وجود دارد؛ اما آيفون فولد از دو نمايشگر چسبيده به هم استفاده خواهد کرد که در حالت گشوده، امکان تشخيص حاشيه ميان دو نمايشگر وجود نخواهد داشت.

در ادامه، پروسر گفته است که فيس آ‌ي‌دي درکنار نمايشگر خارجي قرار خواهد گرفت و کاربر در زمان گشودگي دستگاه نمي‌تواند از برخي امکانات مانند فيس آي‌دي استفاده کند. هنوز بسياري از اطلاعات در مورد آيفون تاشو يا آيفون فولد مشخص نيست؛ براي مثال در مورد سخت‌افزار  به‌کاررفته يا فناوري‌هاي استفاده‌شده در محصول جديد کوپرتينويي‌ها اطلاعات زيادي در دست نداريم. بااين‌حال، پروسر مي‌گويد که آيفون تاشو از زبان طراحي آيفون‌هاي قبلي الهام گرفته است و لبه‌هاي آن مانند آيفون ۱۱ فلزي خواهند بود.

با وجود اينکه در دست ساخت بودن آيفون تاشو از سوي منابع مختلف تأييد شده است؛ اما زمان دقيقي در مورد معرفي و عرضه محصول جديد اپل به بازار مشخص نشده و نمي‌دانيم چه زماني شاهد رونمايي از آيفون فولد خواهيم بود. در هر صورت عرضه محصولي با ويژگي‌هاي ذکرشده مي‌تواند خبر خوبي براي کاربران محصولات اپل باشد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم