مجله ديجي کالا/ با آمدن نسل‌هاي جديد ساعت هوشمند اپل، يعني «اپل واچ» (Apple Watch) طرفداران اين دستگاه انتظار دارند که با رونمايي از هر نسل جديد، شاهد قابليت‌هاي بيشتري در اين ساعت، براي سنجش سلامت کاربران باشند. اضافه شدن ويژگي‌هايي جهت سنجش بيشتر سلامت به اين ساعت هوشمند، مانند اندازه‌گيري فشار خون، باعث مي‌شود که دارندگان اين پوشيدني هوشمند بتوانند تنها با بستن اين ساعت به مچ دست خود، به سرعت از وضعيت سلامتي خود آگاه شوند.

اطلاعات منتشر شده توسط يکي از افشاگران اطلاعات، خبر از اين مي‌دهند که اپل در حال امتحان کردن قابليت اندازه‌گيري فشار خون در اين ساعت هوشمند است. متاسفأنه بايد بگويم که به دليل مشکل‌هاي موجود در دقت اندازه‌گيري فشار خون، به احتمال زياد شاهد استفاده از اين قابليت در اپل واچ ۶ نخواهيم بود.

يکي ديگر از افشا کنندگان اطلاعات به نام Komiya ادعا مي‌کند که، تا زماني که اپل مشکل‌هاي موجود در دقت سنسورهاي لازم براي اندازه‌گيري فشار خون را رفع نکند، شاهد استفاده از آن‌ها در اپل واچ‌هاي اين شرکت نخواهيم بود.

همان‌گونه که مي‌دانيد اپل شرکتي نيست که تنها قصد داشته باشد ويژگي‌هاي نوين را بدون توجه کردن به دقت يا کارايي آن ويژگي، به دستگاه‌هاي جديد خود اضافه کند. به طور حتم زماني که يک قابليت نوين بتواند تمامي استاندارد‌هاي اپل را کسب کند، ما شاهد استفاده از آن در در محصولات بعدي اين شرکت خواهيم بود.

زماني که اپل قابليت سنجش سلامت قلب کاربران را در اپل واچ قرارداد، شاهد داستان‌هاي بسيار زيادي بوديم که کاربران تنها با استفاده از قابليت نوار قلب اين پوشيدني هوشمند، توانسته بوده‌اند که از سلامت قلب خود آگاه شوند. بعضي از اين کاربران که متوجه مشکل در کارکرد صحيح قلب‌شان شده بودند، توانستند تا قبل از پيش آمدن مشکل‌هاي جدي براي سلامتي‌شان، به پزشک مراجعه کنند.

تا قبل از افشا شدن اين اطلاعات جديد، گزارش‌هايي هم در گذشته منتشر شده بود که خبر از قرارگيري سنسور اندازه‌گيري اکسيژن خون در اپل واچ ۶ مي‌دادند. قرار دادن قابليت اندازه‌گيري اکسيژن خون در اپل واچ ۶، به طور حتم براي کساني که در طول مدت درمان مجبور به کنترل اين پارامتر خون هستند، مناسب خواهد بود. همچنين پيش‌بيني مي‌شود که در اپل واچ سري ۶ شاهد استفاده از سنسورهايي جهت تشخيص حمله‌هاي عصبي و سنجش کيفيت خواب باشيم.

علاوه‌بر اين، گزارش‌هايي هم وجود دارند که ادعا مي‌کند، در مدت باقي مانده تا پايان سال، شاهد رونمايي و عرضه اپل واچ ۶ خواهيم بود. به طور حتم، اگر که شاهد استفاده از قابليت تشخيص فشار خون در اپل واچ جديد نباشيم، غول دنياي تکنولوژي آن را براي اپل واچ سري ۷ آماده خواهد کرد.

نظر شما در رابطه با قابليت اندازه‌گيري فشار خون در اپل واچ چيست؟ آيا فکر مي‌کنيد که اپل بايد هر چه سريع‌تر آن را در ساعت هوشمند خود قرار دهد؟

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم