زوميت/ گوگل کروم ميزان آسيب‌پذيري رمزعبور کاربران را گوشزد خواهد کرد.
   
گوگل کروم اخيرا ويژگي معرفي کرده است که به کاربران امکان بررسي نام کاربري و رمز عبور افشا‌شده را مي‌دهد. به‌بياني ديگر، کاربران مي‌توانند مطمئن شود که آيا اطلاعات امنيتي‌شان در داده‌هاي افشا شده موجود است يا خير. اکنون توسعه‌دهندگان کروم قصد دارند يک قدم فراتر بروند و امکان ارزيابي رمزعبور انتخابي را دراختيار کاربران قرار دهند تا درصورت ضعيف‌بودن، به آن‌ها هشدار داده شود.

ويژگي رمزعبور ضعيف، نخستين‌بار توسط رسانه‌ي Techdows شناسايي شد که به‌صورت پيوسته با گزينه‌ي بررسي رمزعبورهاي افشاشده کار مي‌کند و ميزان آسيب‌پذيري رمزعبور را نيز اعلام خواهد کرد.

اين ويژگي درحال‌حاضر در گوگل کروم Canary دردسترس کاربران قرار گرفته است و افراد مي‌توانند با مراجعه به بخش Chrome Flags و جست‌وجوي عبارت «Passwords Weakness Check» آن را فعال کنند. زماني‌که Flag مربوطه فعال شود، کاربران بايد با مراجعه به بخش رمزعبور در تنظيمات مرورگر و انتخاب گزينه‌ي «Check Passwords» امکان بررسي رمزهاي عبور سرقت‌رفته و ميزان آسيب‌پذيري رمزعبور انتخابي را به‌طور هم‌زمان داشته باشند.

همان‌طورکه گفته شد اين قابليت هنوز دردسترس تمام کاربران قرار نگرفته است اما پيش‌بيني مي‌شود به‌زودي براي تمام کاربران فعال شود.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم