مهر/ ارتش انگليس از توليد بخش‌هايي از موتورهاي دوقلوي جت‌هاي جنگنده نسل ششم تمپست خود با استفاده از چاپگرهاي سه بعدي خبر داده است.
به گزارش نيواطلس، شرکت بي اي اي سيستمز که در اين زمينه با ارتش انگليس همکاري مي‌کند، اميدوار است از اين طريق بتواند روند توليد جت‌هاي جنگنده مذکور را تسريع و عملياتي شدن آنها را تا سال ۲۰۳۵ ممکن کند.

براي افزايش دقت موتورهاي توليدشده بدين شيوه از ترکيبي از روش شبيه سازي رايانه‌اي ديجيتال و مدل سازي سه بعدي با استفاده از چاپگرهاي سه بعدي استفاده خواهد شد.

تمپست به عنوان اولين جنگنده نسل ششم ارتش انگليس در کنار جنگنده‌هايي همچون اف ۳۵ لايتننيگ دو و تايفون به کار گرفته مي‌شود. با توجه به بازنشستگي اين جنگنده‌ها از سال ۲۰۴۰ به بعد، تمپست نسل ششم به عنوان جايگزيني براي جنگنده‌هاي يادشده در نظر گرفته مي‌شود.

توانايي بالا براي پنهان کاري، امکان حمل موشک‌هاي مافوق صوت و امکان کنترل پهپادها براي انجام عمليات جنگي از جمله مزاياي اين جنگنده است. در اين جنگنده از يک سيستم توليد نيرو و پيشرانه خاص که توسط شرکت رولزرويس توليد شده، نيز استفاده شده که هم موجب توليد مقدار زيادي برق مي‌شود و هم استفاده اين جنگنده از تسليحات ليزري را آسان مي‌کند.

جنگنده يادشده مجهز به يک سيستم هوش مصنوعي قابل پيکربندي و نيز يک سيستم ارتباطي سايبري است که مديريت تماس‌هاي آن با مرکز کنترل و فرمان را تسهيل مي‌کند و آزادي عمل بيشتري به خلبان مي‌دهد. در توليد اين هواپيماي جنگنده کشورهاي ايتاليا و سوئد نيز مشارکت دارند.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم