گجت نيوز/ اسکن حساب کاربري در اينستاگرام قابليت جديدي است که قرار است به شما در پيدا کردن پروفايل دوستانتان در اين شبکه اجتماعي کمک کند.

اينستاگرام در بروزرساني جديد خود از قابليت اسکن حساب کاربري به کمک کد QR رونمايي کرده است. قابليتي که البته از سال گذشته براي کاربران ژاپني مورد آزمايش قرار گرفته بود. اما حالا شاهد عرضه‌ي اين قابليت براي تمامي کاربران در سراسر جهان هستيم. اين قابليت در صورت فراگير شدن کار شما براي جستجو و پيدا کردن حساب‌هاي کاربري دوستانتان را بسيار ساده خواهد کرد. در واقع شما از اين پس صرفا با اسکن کد QR مي‌توانيد حساب کاربري مورد نظر خودتان را پيدا کنيد.

اسکن حساب کاربري در اينستاگرام ؛ سريع و ساده حساب کاربري را جستجو کنيد!
البته کاربران بايد با مراجعه به بخش حساب کاربري خود نسبت به توليد کد QR اقدام نمايند. مراحل انجام اين کار بسيار ساده بوده و براي ساخت اين کد شما تنها چند کار ساده را بايد انجام بدهيد. شما مي‌بايست از منوي تنظيمات اينستاگرام گزينه “QR Code” را انتخاب کرده و سپس نسبت به دريافت کد مختص خود اقدام نماييد. با در اختيار داشتن اين کد شما ديگر نيازي به ارسال شناسه حساب کاربري خود نخواهيد داشت. اين کد قابل اسکن صرفا پيدا کردن حساب‌هاي کاربري را ساده و سريع‌تر خواهد کرد.

پس از اينکه شما کد اختصاصي خودتان را تهيه کرديد، بايد آن را در گوشي هوشمند خود ذخيره کنيد. پس از اين نيز، هرگاه که بخواهيد حساب کاربري خود را به کسي معرفي کنيد، تنها با ارسال کد QR مي‌توانيد اين کار را انجام بدهيد. اين قابليت به گونه‌اي طراحي شده است که شما با اسکن اين کد در هر برنامه‌ي تصوير برداري مي‌توانيد نسبت به پيدا کردن حساب کاربري مورد نظرتان اقدام کنيد.

در نهايت بايد منتظر باشيم و ببينيم ميزان استقبال از اين قابليت توسط کاربران اينستاگرام چه ميزان خواهد بود. در صورت همه‌گيري اين قابليت جستجو حساب‌هاي کاربري سريع و ساده‌تر از هر زماني خواهد شد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم