ديجياتو/ سرويس آزمايشگاه تست از راه دور (RTL) سامسونگ به توسعه‌دهندگان اجازه مي‌دهد که بدون نياز به خريد جديدترين پرچمدارهاي اين برند، اپ خود را روي گلکسي نوت ۲۰ امتحان کنند.

در اين سرويس از گوشي‌هاي واقعي سامسونگ متصل به فضاي ابري استفاده مي‌شود و توسعه‌دهندگان مي‌توانند از راه دور آن‌ها را کنترل کنند. با اين رويکرد مي‌توان عملکرد هر اپ را روي دستگاه‌ها مورد آزمايش قرار داد و براي دستيابي به بهترين عملکرد، تغييراتي در آن اعمال کرد.

سامسونگ براي اطمينان از تست اپ‌ها روي جديدترين پرچمدارها، دستگاه‌هاي جديد خود را به صورت مداوم به سرويس RTL اضافه مي‌کند. اوايل سال جاري ميلادي گوشي‌هاي سري گلکسي S20 به همراه گلکسي زد فليپ به اين سرويس اضافه شدند و حالا توسعه‌دهندگان به گوشي‌هاي سري گلکسي نوت ۲۰ دسترسي دارند.

طبق اعلاميه سامسونگ در سايت توسعه‌دهندگان خود، افراد اکنون مي‌توانند از گلکسي نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا در RTL استفاده کنند. با توجه به اين موضوع اگر توسعه‌دهنده اپليکيشن باشيد، مي‌توانيد بدون پرداخت هزاران دلار، برنامه‌هاي خود را روي نسخه واقعي گوشي‌هاي سري گلکسي نوت ۲۰ مورد آزمايش قرار دهيد.

 
براي دسترسي به اين گوشي‌هاي هوشمند به اينترنت پرسرعت، حساب رايگان توسعه‌دهنده سامسونگ، «Java Runtime Environment 7» يا جديدترين نسخه «Java Web Start» نياز داريد. با استفاده از سرويس آزمايشگاه تست از راه دور مي‌توانيد فايل‌هاي APK را روي دستگاه‌هاي سامسونگ نصب کنيد، از نمايشگر آن‌ها عکس بگيريد يا فيلم ضبط کنيد و اسکريپت‌هاي خودکار را مورد آزمايش قرار دهيد.

سامسونگ امکان انتخاب زبان را نيز براي شما فراهم کرده و همچنين مي‌توانيد نمايشگر دستگاه را با همکار خود به اشتراک بگذاريد تا هردو قادر به تست اپليکيشن باشيد. با وجود چنين قابليت‌هايي، محدوديتي نيز در اين ميان وجود دارد.

سرويس RTL از صدا، لوازم جانبي، مولتي تاچ و همچنين دوربين پشتيباني نمي‌کند. علاوه بر اين موارد، سامسونگ زمان دسترسي محدودي را براي توسعه‌دهندگان درنظر گرفته و حداکثر ۵ ساعت در روز مي‌توانيد برنامه خود را آزمايش کنيد. با اتمام تست اپ خود، مي‌توانيد آن را در انجمن‌‌ها منتشر کنيد و بازخورد کاربران را بيش از انتشار در فروشگاه‌هاي رسمي، مورد بررسي قرار دهيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم