اقتصاد آنلاين/ در تازه ترين دور معاملات ارزهاي ديجيتالي، بيت کوين بيش از سه درصد ريزش کرد.

افزايش اميدواري ها به يافتن راه درماني براي ويروس کرونا و هم چنين تمايل معامله گران به سرمايه گذاري روي دارايي هاي امن نظير طلا باعث شد تا فشار عرضه در معاملات ارزهاي ديجيتالي بالا برود  و بيت کوين با عقب نشيني از کانال ۱۲ هزار دلاري، قله يک ساله خود را از دست بدهد. در معاملات ارزي، بيت کوين با ثبت ريزش ۳.۳۳ درصدي به ۱۱ هزار و ۳۴۸.۳۲ دلار رسيد.

نتايج مثبت استفاده از پلاسماي افراد درمان شده براي مقابله کرونا باعث شده است تا وزارت بهداشت آمريکا مجوز استفاده از پلاسما در فرآيند درماني را صادر کند با اين حال شمار مبتلايان به کرونا در جهان بار ديگر روندي صعودي به خود گرفته است و بسياري از کارشناسان نگران بروز موج دوم در پاييز هستند. تاکنون بيش از ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کوويد-۱۹ از دست داده اند.

ميکا ارستلينگ، تحليل گر ارزهاي ديجيتالي در موسسه " جي اس آر" گفت: بازار به شدت نگران خبرهاي مربوط به کرونا، تنش هاي بين آمريکا و چين و زمان بر بودن عرضه واکسن است. صعود ارزهاي امن نظير طلا در معاملات اخير، معامله گران بيت کوين را به اين نتيجه رسانده که بازار ارزهاي ديجيتالي در حال حاضر مقصد جذابي در مقايسه با بازارهاي سنتي تر هستند.  

البته ريزش قيمت ها در بازار ارزهاي ديجيتالي محدود به بيت‌کوين نبود و قيمت بسياري از ارزهاي ديجيتالي ديگر نزولي بود؛ به گونه‌اي که اتريوم با ۴.۹۱ درصد کاهش به ۳۸۲.۴۳ دلار، بيت کوين کش با ۴.۸۸ درصد ريزش به ۲۷۵.۵۵ دلار، لايت کوين با ۶.۲۱ درصد کاهش به ۵۸.۴۴ دلار،  مونرو با ۶.۰۲ درصد عقب نشيني به ۸۷.۷۶ دلار، دش با ۷.۱۳ درصد ريزش به ۸۴.۹۴ دلار، زدکش با ۶.۶۷ درصد کاهش به ۷۵.۰۳ دلار و ميکر با ۶.۳۸ درصد افت به ۶۲۹.۴۸ دلار رسيد.

در کانال آي‌تي و ™CanaleIT هم کلي عکس و ويدئوي دسته اول و جذاب داريم